Черно море победи Локомотив (Пловдив) с 2:1 в първа среща от плейофите за бараж, даващ право на участие в евротурнирите при победа след това в друг сблъсък срещу третия в крайното класиране - Левски или Берое. "Моряците" бяха много по-добри от  "смърфовете" във Варна, отправяйки 10:1 точни удари, но допуснаха попадение малко преди края, с което интригата остава.

Домакините бяха по-активни през първата част, но така и не достигаха до точен удар във вратата на съперника. През втората част варненци пропуснаха уникален шанс в 59-ата минута, но пет по-късно вече водеха с 2:0 след попадения на Зехиров, прехвърлил вратаря на съперника след центриране с външен фалц и Мехди Фенуш, останал сам срещу Антони Милина. Пет минути преди края на двубоя Локомотив Филип Михалевич  се възползва от грешка в отбраната на Черно море и намали за 2:1.

"Моряците" вече предвкусваха решителния бараж с Левски или Берое за участие в евротурнирите, но Локо запази шансове преди реванша в Пловдив на 19 май.

ЧЕРНО МОРЕ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 2:1
1:0 Атанас Зехиров (61'), 2:0 Мехди Фенуш (64'), 2:1 Филип Михалевич (85')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
3' Силен удар на Божилов към вратата на Локомотов, но топката не намери очертанията на вратата.
29' Георги Илиев центрира от фаул, Даниел Димов посрещна топката с глава, но тя отиде право в ръцете на Милина.
38' Силен удар на Георги Илиев, но покрай гредата.
45' Край на първа част.

46' Начало на първата част.
49' Плътен удар на Мехди Фенуш, но отново покрай вратата.
59' Черно море пропусна уникална възможност за гол!!! След разбъркване пред вратата на Локомотив първо удар на Мехди Фенуш бе блокиран, а след него Кононго не уцели вратата от няколко метра.
61'  ГООООЛ за Черно море! Атанас Зехиров получи топката по десня фланг, залъга съперник и центрира с външен фалц към далечната греда, при което топката изненада Милина и влезе във вратата.
64'  ГООООЛ за Черно море!!! Мехди Фенуш открадна топката и излезе сам срещу вратаря на Локомотив за 2:0.
69' Опит за задна ножица на Менди Фенуш, но нападателят не уцели топката.
85'  ГООООЛ за Локомотив (Пловдив). Филип Михалевич се възползва от центриране от левия фланг и от близо намали резултата.
90+1'  Удар на Георги Илиев от свободен удар, но Милина извади топката от горния десен ъгъл и изби в корнер.
90+2'  Анте Аралица нахлу в наказателното поле, имаше претенции за нарушение, след което изрита съперник без топка и получи директер червен картон.
90+2' Край на мача.

ЧЕРНО МОРЕ: 88.Благой Макенджиев, 5.Стефан Станчев, 9.Мехди Фенуш  ( 45.Фабио Мартинш), 10.Радослав Василев, 14.Георги Божилов ( 90.Мартин Минчев), 16.Петър Витанов, 18.Атанас Зехиров , 21.Георги Илиев, 23.Илиас Хасани, 27.Даниел Димов, 41.Юго Кононго  ( 17.Мaртин Костадинов)
Резерви: 26.Иван Дичевски, 29.Марек Кузма, 33.Мирослав Енчев, 38.Аристоте Фунду

ЛОКО (ПЛОВДИВ): 22.Антони Милина, 15.Димитър Везалов, 37.Муса Мохамед, 19.Димитър Велковски, 24.Янко Ангелов ( 39.Парвиз Умарбаев), 34.Игор Банович ( 4.Елитон), 3.Стивън Езе, 10.Веселин Марчев, 23.Симеон Райков ( 77.Анте Аралица ), 14.Абделхаким Буна. 98.Филип Михалевич
Резерви: 33.Росен Андонов, 17.Ванчо Траянов, 93.Петър Главчев, 5.Юрица Булят

Стадион: "Тича", Варна
Съдия: Николай Йорданов