Берое се наложи с 2:0 в домакинството си на Черно море от осмия кръг на Първа лига. Още в третата минута Педро Еуженио даде преднина на тима на Александър Томаш, след което Мартин Камбуров отбеляза малко преди почивката, откривайки головата си сметка за тима от Стара Загора. За Камбуров това е 190-то попадение в родния елит, като вече е само на 4 от третия във вечната ранглиста Динко Дерменджиев-Чико (194) и на 6 зад втория Наско Сираков (196).

Под Аязмото тази вечер играчите на Берое доминираха през по-голямата част от мача и дори пропуснаха да постигнат още по-изразителен успех. Новият вратар на Черно море Евгени Боровик едва ли ще иска да помни дебюта си за "моряците", тъй като имаше доста работа, а и беше разпечатан още в третата минута. Националът Орлин Старокин загуби топката в центъра от Карлос Охене, ганаецът напредна, след което с отличен пас в дълбочина подаде между двойката централна защитници на Педро Еуженио. Португалецът елегантно финтира младия Емил Янчев, след което без проблеми простреля Боровик за 1:0.

В следващите минути домакините доминираха, а пропуски направиха Охене и Камбуров, като 36-годишният нападател не успя да отбележи на празна врата. В 32-ата минута Охене изведе страхотно опитния голмайстор сам срещу Боровик, Камбуров преодоля стража и стреля по земя към опразнената врата, но топката мина на сантиметри покрай дясната греда в аут. В 45-ата обаче таранът най-после се отпуши. Педро Еуженио подаде на Мартин Райнов след отличен пробив, халфът се озова сам срещу Боровик, но видя включилия се отляво Камбуров и му пусна успоредно на голлинията, а за непокрития голмайстор остана единствено да засече топката в опразнената врата - 1:0.

Ядосан от представянето на своите треньорът на Черно море Георги Иванов не дочака края на първото полувреме и се прибра по-рано в съблекалнята. В началото на втората част Гонзо потърси промяна с включването на Александър Александров и Мариян Огнянов. Сменените бяха Старокин и младият Николай Минков. Беройци обаче продължиха да контролират събитията на терена, а положенията пред Боровик отново се заредиха едно след друго. В 57-ата Камбуров пропусна да вкара с глава, в края на мача пък резервата Антон Карачанаков удари греда и така Берое победи само с 2:0.

След слабата продукция под Аязмото Черно море записа втора поредна загуба и остава с 14 точки. Берое вече е с 13 и се изкачи до пета позиция.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА

Първа лига, сезон 2017/2018 - телевизионна програма

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Първа лига - трансфери и подготовка

БЕРОЕ - ЧЕРНО МОРЕ 2:0
1:0 Педро Еуженио (3), 2:0 Мартин Камбуров (45)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача.
3  ГОООЛ! 1:0 за Берое след гол на Педро Еуженио! Португалецът получи подаване от Карлос Охене, финтира Емил Янчев и опъна мрежата зад гърба на дебютиращия за Черно море вратар Евгени Боровик.
15  Нов шанс за домакините. Силен удар на Карлос Охене, топката профуча на сантиметри покрай дясната греда.
28 - Треньорът на Черно море Георги Иванов влезе в закачка с феновете на Берое, които го псуваха и обиждаха.
32  Kамбуров като по чудо не реализира. Охене го изведе страхотно сам срещу вратаря Боровик, опитният голмайстор преодоля стража на гостите и стреля по земя към опразнената врата, но топката мина на сантиметри покрай дясната греда в аут.
38 - Георги Божилов засече с глава центриране на Георги Илиев от пряк свободен удар, топката премина над вратата на Берое.
45  ГОООЛ! Мартин Камбуров бележи - 2:0! Педро Еуженио подаде на Мартин Райнов след отличен пробив, халфът се озова сам срещу Боровик, но видя включилия се отляво Камбуров и му пусна успоредно на голлинията, а за непокрития голмайстор остана единствено да засече топката в опразнената врата.
* За Камбуров това е първи гол в официален мач на Берое. Той вече има 190 попадения в родния елит.
45 - Гонзо, очевидно ядосан на играчите си, се прибра в съблекалнята и не дочака края на първото полувреме.
45+1 - Край на първото полувреме.
-----------------------
46 - Начало на второто полувреме.
46  Гонзо извършва две смени. Старокин отстъпва място на Александър Александров.
46  Мариян Огнянов също влиза в игра. Николай Минков е сменен.
48  Нов отличен шанс за Берое. Педро Еуженио с прехвърлящ пас подаде на Драгош Фирцулеску зад защитата, но ударът на румънеца беше избит от Боровик. При добавката Мартин Райнов стреля слабо и не затрудни вратаря на гостите.
51  Охене реши да стреля от повече от 30 метра, като топката летеше към долния десен ъгъл на Боровик, който обаче успя да спаси с една ръка.
57  Камбуров за малко да отбележи с глава, след като засече центрираната от дясно топка от Фирцулеску, изпращайки я на сантиметри над напречната греда.
61  Най-добрата възможност за Черно море до момента. Огнянов подаде на Сукуп в наказателното поле, но ударът на чеха беше слаб и вратарят Душан Перниш улови.
64  Охене отстъпва място на Борислав Цонев.
66 Георги Божилов е сменен от Цветелин Чунчуков.
73  Камбуров обира овациите на публиката, отстъпвайки мястото си на Серджиу Негруц.
79 - Боровик спасява удар на Педро Еуженио.
85  Томаш пуска Антон Карачанаков, Фирцулеску е заменен.
88 - ГРЕДА! Карачанаков нахлу в наказателното поле на Черно море и стреля, получи се лек рикошет, след което топката се отби в напречната греда.
90  Нов шанс за домакините, Негруц пропусна.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3 - Край на мача. Берое победи Черно море с 2:0.
Берое<br />(Стара Загора)
БЕРОЕ: 12.Душан Перниш, 3.Милен Желев, 4.Кохей Като, 5.Павел Виданов, 7.Мартин Райнов, 8.Карлос Охене (64  10.Борислав Цонев), 15.Георги Динков, 20.Матеус Леони, 77.Педро Еуженио , 11.Драгош Фирцулеску, 9.Мартин Камбуров  (73  21.Серджиу Негруц)
Резерви: 1.Михаил Михайлов, 6.Иван Иванов, 28.Веселин Пенев, 10.Борислав Цонев, 26.Камен Хаджиев, 21.Серджиу Негруц, 71.Антон Карачанаков
Треньор: Александър Томаш

Резултат с изображение
ЧЕРНО МОРЕ: 77.Евгени Боровик, 8.Емил Янчев, 17.Мaртин Костадинов, 6.Александър Цветков, 18.Атанас Зехиров, 21.Георги Илиев, 29.Марек Кузма , 66.Орлин Старокин (46  15.Александър Александров), 73.Ондрей Сукуп, 97.Николай Минков (46  22.Мариян Огнянов), 14.Георги Божилов (66  9.Цветелин Чунчуков )
Резерви: 33.Емил Михайлов, 15.Александър Александров, 5.Стефан Станчев, 16.Ертан Томбак, 22.Мариян Огнянов, 9.Цветелин Чунчуков
Треньор: Георги Иванов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация