Витоша (Бистрица) записа историческа първа победа в Първа лига и се наложи с 1:0 над Черно море в последния кръг от груповата фаза на родното първенство в група "А" на втората осмица.

Домакините нанесоха своя удар 35-ата минута с гол от дузпа на Даниел Пеев, отсъдена за за нарушение на вратаря на гостите Дюлгеров срещу Кутев.

През втората част започна силно за гостите, които натиснаха и стигнаха до удар в гредата, дело на Фабио Мартинш в 52-ата минута.

До края на полувремето "моряците" така и не стигнаха до точен удар и ще спорят със Септември в плейофите за евротурнирите, докато Витоша ще търси оцеляване в мачове с Дунав.

ВИТОША - ЧЕРНО МОРЕ 1:0
1:0 Даниел Пеев (35' дузпа)

По-интересното от двубоя по минути:

1' Начало на мача.
14'  Стефан Христов навлезе в наказателното поле и стреля по земята, но вратарят Дюлгеров спаси.
15'  Старокин отклони топката с глава след центриране от свободен удар, но топката мина покрай гредата.
29'  Разбъркване пред вратата на Витоша, Радослав Василев опита удар, но покрай лявата греда.
34' ДУЗПА за Витоша за нарушение на вратаря на гостите Дюлгеров срещу Кутев!
35'  ГОООООЛ за Витоша, Даниел Пеев бележи от бялата точка.
45' Край на първата част.
46' Начало на второто полувреме.
52' ГРЕДА за Черно море! Удар на Фабио Мартинш рикошира в крака на Гочев и се отби от гредата.
90' Край на мача.

ВИТОША: 12.Николай Георгиев, 2.Тодор Гочев ( 17.Михаил Петров), 6.Румен Гьонов ( 18.Петко Цанков), 7.Кристиян Кочилов, 9.Ангел Стоянов, 11.Даниел Кутев ( 14.Четин Садула), 5.Венцислав Бонев, 66.Орлин Старокин, 77.Даниел Пеев , 99.Стефан Христов, 25.Георги Ангелов
Резерви: 97.Християн Василев, 10.Георги Амзин, 3.Йордан Върбанов, 15.Радко Мутафчийски

ЧЕРНО МОРЕ: 25.Иван Дюлгеров, 5.Стефан Станчев, 10.Радослав Василев, 16.Петър Витанов, 21.Георги Русев ( 14.Георги Божилов), 27.Даниел Димов, 29.Марек Кузма, 33.Мирослав Енчев, 41.Юго Кононго, 97.Николай Минков ( 90.Мартин Минчев), 45.Фабио Мартинш  ( 37.Лъчезар Йорданов)
Резерви: 88.Благой Макенджиев, 3.Ертан Томбак, 8.Емил Янчев, 23.Илиас Хасани

Съдия: Георги Давидов
Стадион: "Витоша"