Левски завърши наравно 1:1 с Уфа в първия си мач за 2019 година. "Сините" премериха сили с руския тим в Ларнака. Каращият проби Джордан Н`Кололо oткри резултата за селекцията на Славиша Стоянович с точно изпълнен пряк свободен удар в 21-ата минута. Изравнителното попадение за Уфа реализира Ловро Бизяк в 57-ата от дузпа, до която се стигна след грешка на Мариани.

През първото полувреме на вратата на Левски беше Николай Михайлов, който опази мрежата си суха. Юношата на клуба от "Герена" се завърна в игра за любимия си отбор след 12 години. За последно Михайлов беше под рамката на "сините" през 2007 г., а днес започна титуляр в контролата с Уфа.

Треньорът Славиша Стоянович пусна в игра от първата минута каращите проби Maгнар Одегаард и Джордан Н`Кололо. Луи Нганиони, както и юношите Ивайло Найденов и Илия Юруков също бяха титуляри.

"Сините" започнаха по-активно. В началните минути опасен удар на Н`Кололо беше спасен от вратаря на Уфа. После Юруков и Яблонски пробваха мерника си, но без успех.

В 21-ата минута французинът Н`Кололо се разписа, давайки преднина на Левски. Каращият проби играч стреля от пряк свободен удар от около 20-ина метра, отсъден за нарушение срещу Габриел Обертан.

"Сините" продължиха да доминират, но до почивката не създадоха реални голови ситуации.

Winbet - победата е емоция! (18+)

В началото на втората част Стоянович направи осем промени, като на терена се появиха Кръстев, Цветкович, Рейш, Горанов, Тиам, Мариани, Кабрал и Костов. Още в 47-ата минута Тиам имаше шанс да удвои, но пропусна с глава.

В 56-aта минута Давиде Мариани не успя да върне топката към Кръстев, принуждавайки го да фаулира останалия сам срещу него Ловро Бизях. Потърпевшият изпълни точно дузпата за 1:1.

След изравнителното попадение футболистите на Левски продължиха да диктуват играта. Илия Димитров и Хали Тиам изпуснаха чисти положения.

В 73-ата минута Вячеслав Кротов от Уфа удари греда. Десет минути по-късно руснаците пропиляха отличен шанс. Кротов излезе сам срещу Кръстев при контраатака, като юношата на "сините" се справи и спаси.

Втората контрола на Левски от лагера в Кипър ще бъде на 25 януари - срещу китайския Хенан, където играе бившата звезда на ЦСКА Фернандо Каранга.

Съставът на Левски: Николай Михайлов (46-Николай Кръстев), Ивайло Найденов (46-Милош Цветкович), Давид Яблонски,  Магнар Одегаард (46-Нуно Рейш), Луи Нганиони (46-Иван Горанов),  Антони Белмонт (46-Кали Тиам), Илия Юруков (46-Давиде Мариани), Паулиньо (63-Станислав Иванов), Габриел Обертан (63-Илия Димитров), Джордан Н`Кололо (46-Жерсон Кабрал), Сержиу Буш (46-Станислав Костов)