Локомотив (Пловдив) победи с 2:1 Дунав в мач от седмия кръг на Първа лига. Успехът на "смърфовете: дойде след груба грешка на вратаря на гостуте от Русе в добавеното време на срещата.

Домакините от Пловдив бяха по-дейни през първата част и могат да съжаляват, че на почивката се оттеглиха само с един гол преднина. Той бе дело на Димо Бакалов в 13-ата минута. Още в следващата атака Мартинович нацели гредата на вратата на Дунав.

Дунав пък може да има претенции към реферите, които отмениха гол на Карагерен заради засада в 32-ата минута. Повторенията показаха, че ситуацията е много спорна.

През втората част футболистите на Веселин Великов успяха да изравнят чрез Юлиян Ненов в 69-ата минута. Хубчев центрира, Будинов се размина с топката, но на задната греда Ненов посрещна топката и я прати в мрежата за 1:1.

В последните секунди на срещата вратарят на Дунав Антонов се хвърли за топката, хвана я, но я изпусна и тя веднага бе овладяна от Симеон Райков. Нападателят на Локомотив без проблем вкара в празната врата за крайното 2:1.

Локо има 11 точки и заема четвъртото място във временното класиране на Първа лига. Дунав е с 5 точки на единадесета позиция.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА
Първа лига, сезон 2017/2018 - телевизионна програма
Следете с БЛИЦ СПОРТ: Първа лига - трансфери и подготовка

Локо (Пловдив) – Дунав 2:1
1:0 Димо Бакалов (10), 1:1 Юлиян Ненов (69), 2:1 Симеон Райков (90+2)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
5- Димо Бакалов проби страхотно по левия фланг и центрира в наказателното поле към Дино Мартинович, но ударът му мина на сантиметри встрани от вратата
10- ГОЛ ЗА ЛОКО! Траянов центрира, получи се леко разбъркване на границата на наказателното поле, а от движение Бакалов изстреля топката и я прати в мрежата за 1:0!
12- Греда! Мартинович стреля технично, но топката срещна страничната греда!
32- Отменен гол! Бирсент Карагарен нахлу отдясно и центрира към непокрития Васил Шопов зад защитата, който вкара топката в мрежата. Реферите обаче видяха засада, която обаче бе много спорна
45- Край на първото полувреме
_____________________________
46- Начало на второто полувреме
52- Марчев се измъкна зад защитата по десния фланг, излезе сам срещу вратаря, но си поведе топката дълго и ударът му беше избит от излезлия да го пресрещне вратар
69- ГОЛ ЗА ДУНАВ! Хубчев центрира, Будинов се размина с топката, но на задната греда Юлиян Ненов прати топката в мрежата за 1:1!
73- Дино Мартинович стреля с глава, но топката минава покрай вратата
75- Димитър Георгиев опитва удар от 12-13 метра, но топката лети над вратата
90+2- ГОЛ ЗА ЛОКО! Станислав Антонов допусна непростима грешка и изпусна топката, Симеон Райков веднага я овладя и вкара на празната врата!
90+3- Край на мача

Резултат с изображениеЛокомотив (Пловдив): 40.Мори Диао, 15.Асен Георгиев, 71.Пламен Крумов, 2.Марк-Готие Бедиме (46-19.Димитър Велковски), 17.Ванчо Траянов, 44.Ивайло Марков, 10.Веселин Марчев, 7.Димо Бакалов(76-13.Симеон Райков), 77.Дино Мартинович, 39.Парвиз Умарбаев, 9.Дани Кики (63-20.Пауло Серджо)
Резерви:1.Илко Пиргов, 6.Георги Пашов, 22.Пламен Николов, 20.Пауло Серджо, 29.Янко Ангелов, 19.Димитър Велковски, 13.Симеон Райков
Треньор: Войн Войнов

Резултат с изображениеДунав: 86.Станислав Антонов, 23.Христофор Хубчев, 11.Диян Димов, 5.Тейнур Марем, 22.Михаил Милчев, 4.Петър Патев (66-20.Димитър Георгиев), 10.Васил Шопов, 8.Андреас Васев(61-21.Олексей Ларин), 7.Бирсент Карагарен, 94.Юлиян Ненов(81-77.Бранимир Костадинов), 9.Мирослав Будинов
Резерви:33.Александър Конов, 3.Марио Петков, 24.Преслав Петров, 21.Олексей Ларин, 83.Христо Попадийн, 77.Бранимир Костадинов, 20.Димитър Георгиев
Треньор: Веселин Великов