Етър (Велико Търново) победи гостуващия Пирин (Благоевград) с 2:1 в първия мач помежду им от плейофите за оставане в елита и за разпределение на местата от 11-а до 14-а позиция. Ерик Почански (26) и Самб Бадара (32) се разписаха за домакините, а Радослав Кирилов (72) вкара гола за „орлетата”. Гостите извършиха две принудителни смени в началото на двете полувремена заради контузии на Преслав Йорданов и Антон Костадинов.

Футболистите на Красимир Балъков бяха по-активни през първата част и заслужено се оттеглиха с два гола преднина на почивката. Още в 7-ата минута Почански шутира опасно към вратата и топката се отби напречната греда. Последва пропуск на Руменов, за да се стигне до 26-ата минута, в която след бърза атака на „болярите” Бадара изведе на чиста позиция Ерик Почански, който със силен удар преодоля Георгиев за 1:0, реализирайки третия си гол този сезон. Шест минути по-късно Димо Атанасов центрира отляво и оставеният непокрит Самб Бадара удвои аванса на домакините с десетото си попадение за сезона.

През втората част головите положения пред двете врати бяха по-редки, а тимът от Велико Търново се успокои от добрата преднина и бе наказан. В 72-ата минута Анти Рениа центрира отдясно, Боджадж продължи с глава и топката стигна до Радослав Кирилов, който с техничен удар намали на 2:1. Две минути след това Почански можеше да върне аванса от два гола на Етър, но Георги Георгиев спаси удара от близка дистанция. При ответната атака пък Христо Иванов отрази шут на Радослав Кирилов. До края на мача „виолетовите” се хвърлиха в атака да търсят трети гол, които да им даде по-голямо спокойствие преди реванша, но не успяха отново да огорчат вратаря Георги Георгиев.

Реваншът на стадион „Христо Ботев” в Благоевград е на 14 май (понеделник) от 20:30 часа.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА
ПЪРВА ЛИГА, СЕЗОН 2017/2018 - ТВ ПРОГРАМА

Етър - Пирин 2:1
1:0 Ерик Почански (26), 2:0 Самб Бадара (32), 2:1 Радослав Кирилов (72)
Етър
ЕТЪР: 1.Христо Иванов, 6.Георги Пашов, 21.Венцислав Василев, 14.Иван Скерлев, 30.Димо Атанасов, 5.Георги Сърмов, 25.Аласана Мане, 8.Румен Руменов (69 22.Никола Колев), 10.Велко Батрович (67 11.Даниел Младенов), 92.Ерик Почански , 89.Самб Бадара
Резерви: 12.Денис Гргич, 4.Венелин Филипов, 11.Даниел Младенов, 73.Иван Иванов, 22.Никола Колев, 16.Пламен Гълъбов, 9.Иван Петков
Треньор: Красимир Балъков

ПИРИН: 72.Георги Георгиев, 7.Анти Рениа , 24.Антон Костадинов (5625.Методий Стефанов), 44.Конър Хендерсън, 27.Костадин Ничев, 19.Преслав Йорданов (7 11.Манол Чапов), 99.Радослав Кирилов , 3.Румен Сандев, 30.Тодор Траянов, 9.Флорент Боджадж, 18.Юлиян Попев
Резерви: 76.Красимир Костов, 11.Манол Чапов, 4.Димитър Митев, 26.Любомир Цолев, 23.Марио Топузов, 25.Методий Стефанов, 29.Петър Христов
Треньор: Милен Радуканов

Велико Търново, стадион "Ивайло"
Съдия: Георги Кабаков

Срещата по минути:
1 - Начало на мача.
1 - Бадара от домакините отправи неточен удар.
7 - ГРЕДА за Етър! Почански стреля опасно към вратата, пазена от Георги Георгиев, но топката се отби напречната греда.
17 - Димо Атансов проби отляво и центрира в наказателното поле, Георгиев изби топката, която попадна в Руменов, но той шутира встрани от вратата.
26 - ГОООЛ за Етър! Домакиите организираха бърза атака и Бадара изведе на чиста позиция Ерик Почански, който със силен удар преодоля Георгиев за 1:0. Това е трети гол на Почански този сезон.
32 - ГОООЛ за Етър! Димо Атанасов центрира отляво и оставеният непокрит Самб Бадара удвои аванса на домакините от Велико Търново. Това бе десето попадение Бадара от началото на сезона.
36 - След корнер за домакините бранителите на "орлетата" се справиха и изчистиха топката.
45 - Край на първата част.
........................................................
46 - Начало на второто полувреме.
53 - Корнер за Етър и след изпълнението му гостите изчистиха топката.
58 - Венцислав Василев от домакините получи медицинска помощ.
72 - ГОООЛ за Пирин! Анти Рениа центрира отдясно, Боджадж игра с глава и топката стигна до Радослав Кирилов, който с техничен удар намали на 2:1.
74 - Георги Георгиев спаси удар на на Ерик Почански от близка дистанция.
75 - Христо Иванов отрази шут на Радослав Кирилов от далечно разстояние.
87 - Почански извърши нарушение в атака, а домакините претендираха за фаул в нападение и протестираха бурно.
90+3 - Край на мача! Етър спечели минимално с 2:1.

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация