Етър записа първа победа от началото на сезона в Първа лига. При завръщането си на стадион „Ивайло“ търновци се наложиха с 2:1 над Пирин (Благоевград) в мач от 5-ия кръг на шампионата.

Домакините започнаха по-силно срещата и поведоха в резултата в 16-ата минута. Чавдар Ивайлов нахлу по лявото крило, стигна почти до аут линията и върна към Самб Бадара. Последният не срещна трудности и прати топката във вратата на Макенджиев.

До края на полувремето „болярите“ бяха значително по-добрият тим на терена, но с пропуски се отличиха Иван Стоянов и Яни Пехливанов.

Началните минути на втората се различаваха коренно от тези преди почивката. Пирин заигра значително по-добре и наложи натиск. Той  даде резултат още в 49-ата минута. Появилият се като резерва Анти Рениа центрира от корнер и Костадин Ничев с глава изравни.

„Орлетата“ можеха на два пъти да стигнат до пълен обрат, но Радослав Кирилов и Станислав Костов пропуснаха от изгодни позиции.

Постепенно Етър пое инициативата и в 73-ата минута отново излезе напред в резултата. Иван Стоянов се измъкна чудесно от отбраната на Пирин и пусна към Иван Петков, който нямаше как да сбърка на празна врата.

В добавеното време гостите стигнаха до гол чрез Грозданов, който обаче правилно бе отменен заради засада.

След този двубой и двата отбора имат актив от по 5 точки.

ЕТЪР – ПИРИН 2:1
1:0 Бадара (16), 1:1 Ничев (49),  2:1 Иван Петков (73)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
16 -  ГООЛ ЗА ЕТЪР! Самб Бадара реализира отблизо след пас на Чавдар Ивайлов.
23 -  Иван Стоянов шутира към вратата на Благой Макенджиев, но топката мина над гредата.
41 -  Нов пропуск за Иван Стоянов. Футболистът на Етър бе изпуснат от отбраната на съперника и опита удар, но встрани от десния стълб.
45+1 -  Пехливанов засече с глава центриране от фаул на Иван Стоянов, но топката излиза в аут.
45+2 - Край на първото полувреме!
----------------------------------------
46 - Начало на втората част!
49 -  ГООЛ ЗА ПИРИН! Костадин Ничев засече с глава центриране от корнер праща топката във вратата на Христо Иванов.
55 -
 Станислав Костов шутира, но ударът му бе избит от защитник на Етър.
66 -  Иван Стоянов пропуска да се разпише от близка дистанция.
73 -  ГООЛ ЗА ЕТЪР! Иван Стоянов получи отляво и пусна на празна врата към Иван Петков, който не сбърка.
82 - Попев шутира, но топката минава покрай вратата на Пирин.
90+2 - Грозданов реализира за Пирин, но голът е отменен заради засада.
90+3 - Край на мача!

Резултат с изображениеЕтър: 1.Христо Иванов, 25.Александър Александров, 21.Венцислав Василев, 4.Иван Скерлев, 30.Димо Атанасов, 15.Иван Вълчанов (89Колев), 88.Йордан Апостолов , 89.Самб Бадара  (59Петков ), 73.Иван Стоянов (90+3Цанков), 17.Чавдар Ивайлов, 20.Яни Пехливанов
Резерви: 33.Цветомир Цанков, 11.Стефан Неделчев, 7.Мартин Станкев, 6.Джихат Кямил, 20.Тодор Колев, 91.Цветомир Тодоров, 9.Иван Петков
Треньор: Иван Вутов

Резултат с изображениеПирин: 22. Благой Макенджиев, 3. Румен Сандев, 14. Стилиян Николов, 21. Александър Башлиев , 18. Юлиян Попев, 27. Костадин Ничев , 24. Антон Костадинов (60Грозданов), 6. Тодор Паланков (46Кирилов), 30. Тодор Траянов, 19. Станислав Костов, 15. Димитър Благов (46Рениа )
Резерви: 76.Красимир Костов, 17.Марио Топузов, 2.Димитър Митев, 6.Кирил Грозданов, 25.Методий Стефанов, 7.Анти Рениа, 9.Радослав Кирилов
Треньор: Милен Радуканов

Велико Търново, "Ивайло "
Съдия: Георги Кабаков

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация