Дунав и Ботев (Пловдив) завършиха 0:0 в мача си от 13-ия кръг на Първа лига. Така "драконите" спряха серията от четири победи за първенство на "канарчетата".

Футболистите на Ботев разиграваха топката в повечето време през първата част, но най-чистото положение за гол имаха домакините. В 18-ата минита удар на Бирсент Карагерен бе избит от голлинията, а при добавката Божидар Васев шутира над вратата. Гостите се отличиха само с няколко далечни удара, при два от които Тодор Неделев не намери целта.

След почивката в 57-ата минута Пламен Димов изчисти с глава висока топка, а Карагерен отправи мощен удар, но кълбото премина покрай вратата. Гостите отново имаха по-голям процент във владеенето на топката, в 75-ата минута Тодор Неделев направи сериозен пропуск след грешка на Васил Шопов, шутирайки право в ръцете на Антонов.

В 87-ата минута Неделев пробва късмета си и от пряк свободен удар, но отново не затрудни Антонов, който боксира топката и след фаул в последната минута.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА

Първа лига, сезон 2017/2018 - телевизионна програма

ДУНАВ – БОТЕВ (ПД) 0:0

Резултат с изображение за фк дунавДунав: 86. Станислав Антонов, 4. Петър Патев, 21. Олексей Ларин, 22. Михаил Милчев, 23. Христофор Хубчев, 11. Диян Димов, 10. Васил Шопов  (848.Карлос Ятоба), 94. Юлиян Ненов (6977.Бранимир Костадинов), 14. Божидар Васев, 7. Бирсент Карагерен (7720.Димитър Георгиев), 9. Мирослав Будинов
Резерви: 33.Александър Конов, 24.Преслав Петров, 5.Тейнур Марем, 8.Андреас Васев, 8.Карлос Ятоба, 20.Димитър Георгиев, 77.Бранимир Костадинов
Старши треньор: Пламен Донев

Резултат с изображениеБотев: 99. Иван Чворович, 2. Цветомир Панов, 18. Радослав Терзиев, 70. Пламен Димов , 24. Лазар Марин, 10. Серкан Юсеин, 17. Лъчезар Балтанов, 7. Фелипе Бризола, 8. Тодор Неделев, 29. Дуде Ндонгала (4693.Густаво Афонсо), 9. Фернандо Виана (6320.Стивън Петков)
Резерви: 1.Даниел Кайзер, 25.Крум Стоянов, 26.Радослав Апостолов, 23.Йордан Минев, 5.Кристиан Димитров, 20.Стивън Петков, 93.Густаво Афонсо
Старши треньор: Николай Киров

Русе, Градски стадион
Съдия: Георги Давидов

Срещата по минути:
1- Начало на мача
1 - Тодор Неделев отправи шут от изгодна позиция, но топката отиде в ръцете на вратаря Станислав Антонов
11 - "Канарчетата" имат по-голям процент на владение на топката
18 -  Удар на Бирсент Карагерен от домакините е избит от голлинията, а след това Божидар Васев шутира над вратата
25 - Юлиян Ненов опита да направи красив прехвърлящ удар, но топката излезе в аут
36 - Без сериозни ситуации до момента след тази пред вратата на Ботев
43 - Тодор Неделев опита удар от движение от далечна дистанция, но прати топката в аут
45 - Край на първата част.
............................................
46 - Начало на второто полувреме
57 - Пламен Димов изчисти с глава висока топка, а Карагерен отправи мощен удар, но кълбото премина покрай вратата
75 - Васил Шопов от домакините сгреши и подари топката на Тодор Неделев, който напредна и шутира, но право в ръцете на Антонов
87 - Тодор Неделев шутира от пряк свободен удар, но не затрудни вратаря Станислав Антонов
90 - Станислав Антонов боксира топката след удар от фаул на Неделев
90+3 - Край на мача! Двата тима поделиха по точка след нулево реми.

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация