Локомотив (Пловдив) и Дунав изиграха интригуващ мач, който завърши без победител - 2:2. Двубоят бе първи от Група "Б" на втората осмица в Първа лига, където са още Септември и Етър.

"Смърфовете" бяха на секунди от победата, но Диян Димов се разписа в петата минута на добавеното време, донасяйки точката на Дунав. Русенци бяха на път да запишат пета поредна загуба в първенството, след като в изминалите четири срещи имаха само загуби.

Задачата на Локомотив тази вечер се усложни доста заради червен картон на вратаря Антони Милина още в 10-ата минута. Замени го Илко Пиргов, който спаси доста положения, включително и дузпа. Общо два бяха 11-метровите наказателни удари в мача. В 35-ата Веселин Марчев откри от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Михаил Милчев.

Преди това на два пъти гредите спасиха Локомотив. В 16-ата минута Ндиайе отправи удар, но топката срещна лявата греда на вратата, пазена от Пиргов. В 30-ата и Юлиан Ненов удари греда, след като засече с глава топката при центриране на Исмаил Иса. За бившия нападател на Левски това бе дебют с екипа на Дунав. Именно Иса изравни в 72-ата минута - 1:1. Преди това Васил Шопов пропусна дузпа, след като Иса беше фаулиран в наказателното поле на домакините. Илко Пиргов спаси с крак топката изпълнението на Шопов.

Само 120 секунди след изравнителния гол на Иса "смърфовете" отново вкараха. Игор Банович се разписа за 2:1, след като Булят опита подаване, а топката стигна до съотборника му след рикошет в тялото на Мартин Ковачев. Банович отблизо разстреля Станислав Антонов и хвърли в екстаз публиката на "Лаута", която предвкусваше победата, но появилият се на смяна Диян Димов обърка сметките на домакините. Играчът с прякор Виейра се разписа в 95-ата минута за 2:2 с мощен изстрел и след пас на Бирсент Карагарен, който блесна с отличен рейд и поднесе отлично топката на съотборника си.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА
ПЪРВА ЛИГА, СЕЗОН 2017/2018 - ТЕЛЕВИЗИОННА ПРОГРАМА

ЛОКОМОТИВ (Пловдив) - ДУНАВ 2:2
1:0 Веселин Марчев (35-дузпа), 1:1 Исмаил Иса (72), 2:1 Игор Банович (74), 2:2 Диян Димов (90+5)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача.
10  ЧЕРВЕН КАРТОН! Груба грешка на Везалов доведе до червен картон за Милина. Защитникът върна слабо топката назад към своя вратар, Ндиайе изскочи сам срещу стража, който го фаулира пред наказателното си поле и беше изгонен от съдията Николай Колев.
10  Илко Пиргов влиза в игра, Бруно Акрапович решава да изкара от терена Янко Ангелов.
24  Исмаил Иса дебютира за Дунав. Опитният нападател заменя Мухамаду Ндиайе
16  ГРЕДА! Удар на Ндиайе срещна лявата греда на вратата, пазена от Пиргов.
30  ГРЕДА! За втори път в мача гредата спасява домакините. Улучи я Юлиан Ненов, който засече с глава топката след центриране на Исмаил Иса.
35  ГОООЛ! Локомотив повежда - 1:0! Веселин Марчев отбеляза от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Михаил Милчев.
45+2 - Край на първото полувреме.
--------------
46 - Начало на второто полувреме.
48  Илко Пиргов спаси опасен удар на Бирсент Карагерен, при който топката отиваше право в десния долен ъгъл.
49 - Играта е спряна заради пиротехниката, запалена от феновете на Локомотив. Пожарникарите разчистват факли и димки, които бяха хвърлени на терена.
63  ДУЗПА за Дунав! Исмаил Иса е фаулиран в наказателното поле на домакините, гостите получават идеална възможност да изравнят резултата.
65  Преднината на Локомотив се запазва! Илко Пиргов спаси с крак топката след изпълнението на Васил Шопов от бялата точка.
72  ГОООЛ! Дунав изравнява - 1:1! Исмаил Иса бележи при дебюта си за тима от Русе. Нападателят реализира с глава след центриране на Юлиан Ненов отдясно.
74  ГОООЛ! "Смърфовете" отново повеждат - 2:1! Игор Банович се разписа, след като Булят опита подаване, а топката стигна до съотборника му след рикошет в тялото на Мартин Ковачев. Банович отблизо разстреля Станислав Антонов и хвърли в екстаз публиката на "Лаута".
90 - Добавеното време е 5 минути.
90+5 ГОООЛ! Диян Димов бележи за 2:2! Карагерен направи отличен рейд, преодолявайки няколко играчи на бившия си отбор, след което поднесе отлично топката на капитана на Дунав, който с мощен изстрел прониза Пиргов.
90+5 - Край на мача. Локомотив (Пловдив) и Дунав завършиха 2:2.

Локомотив 1926<br />(Пловдив)
ЛОКОМОТИВ (Пловдив): 22.Антони Милина , 15.Димитър Везалов, 25.Муса Мухамед, 21.Юрица Булят  (90  17.Ванчо Траянов), 19.Димитър Велковски, 29.Янко Ангелов (10  1.Илко Пиргов ), 61.Елитон , 34.Игор Банович  , 10.Веселин Марчев  , 91.Абделхаким Буна, 77.Анте Аралица (87  6.Стивън Езе)
Резерви: 1.Илко Пиргов, 17.Ванчо Траянов, 99.Архан Исуф, 3.Димитър Законов, 12.Филип Михалевич, 6.Стивън Езе, 39.Парвиз Умарбаев
Треньор: Бруно Акрапович

Резултат с изображение
ДУНАВ86.Станислав Антонов, 22.Михаил Милчев, 16.Мартин Ковачев, 4.Петър Патев, 15.Христо Лемперов (71  99.Сонер Хюсеин), 31.Красимир Станоев, 17.Насим Зитуни (76  11.Диян Димов  ), 94.Юлиан Ненов , 7.Бирсент Карагарен, 27.Мухамаду Ндиайе (24  9.Исмаил Иса ), 10.Васил Шопов
Резерви: 1.Мартин Луков, 23.Виктор Сандес, 11.Диян Димов, 5.Ивайло Марков, 9.Исмаил Иса, 99.Сонер Хюсеин, 83.Христо Попадийн
Tреньор: Малин Орачев

Пловдив, стадион "Локомотив"
Съдия: Николай Йорданов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация