Етър спря победната серия на ЦСКА. На стадион „Ивайло“ домакините от Велико Търново успяха да измъкнат равенство 2:2 срещу „червените“, които бяха в серия от осем поредни победи в Първа лига.

Фернандо Каранга заби и двата гола за тима на Стамен Белчев, като и за двата асистира Станислав Манолев. За Етър се разписа Самб Бадара, а изравнителното попадение бе автогол на Рубен Пинто 5 минути преди края на срещата.

Първите близо 30 минути бяха равностойни, като най-добрата възможност се откри пред  Иван Стоянов, който излезе сам срещу Черниаускас, но ударът му мина покрай вратата.

От нищото в 30-ата минута ЦСКА поведе в резултата. Манолев центрира от десния фланг, а Каранга бе оставен непокрит от своя пазач Иван Скерлев и с глава вкара своя 11-и гол от началото на сезона. Бразилецът се разписва в десети пореден двубой в Първа лига.

Още в следващата си атака обаче Етър изравни. Виолетовите" организираха добра атака, топката бе центрирана към Бадара, който надскочи Дюлгеров и с глава реализира – 1:1.

Още в първите минути на втората част Каранга излезе сам срещу Христо Иванов, но стреля слабо и ударът бе избит в корнер.

ЦСКА все пак стигна до гол в 62-ата минута. Попадението бе идентично като първото – Манолев центрира, Скерлев остави Каранга абсолючно сам в наказателното поле, а бразилецът с глава на празна врата вкара за 2:1.

В 85-ата минута обаче Рубен Пинто си отбеляза автогол и поля със студен душ фенове и съотборници. Халфът на ЦСКА опита да изчисти центриране от корнер, но вместо това прати топката неспасяемо в собствената си врата – 2:2.

Даденото от съдията продължение от 4 минути стана близо 10, защото се случи неприятен инцидент, при който футболистът на Етър Иван Петков си глътна езика. Той бе ударен лошо в главата при борба за висока топка и се строполи безжизнен на земята. Наложи се намеса на лекарите, а футболистът бе изнесен с носилка. След две минути той се върна на терена.

"Червените" натиснаха своя съперник, а в 98-ата минута Христо Иванов направи две спасявания, не позволи топката да влезе в мрежата му и спря серията на ЦСКА!

ЦСКА е на върха с 26 точки, а преследвачът Лудогорец е с 24, но и с мач по-малко. Етър заема осмото място с 12 точки.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА

Първа лига, сезон 2017/2018 - телевизионна програма

Етър – ЦСКА 2:2
0:1 Фернандо Каранга (30), Самб Бадара (32), 1:2 Фернандо Каранга (62), 2:2 Рубен Пинто (85-авт)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
15- Поделено надмощие през първите 15 минути, без сериозни опасности пред някоя от вратите
16- Удар на Пинто, но без проблеми Христо Иванов лови топката
19- Каранга получи топката на метър от вратата, но Иванов бе точно до него и изби
22- Иван Стоянов излиза сам срещу Черниаускас, но бе притиснат от Чорбаджийски и ударът му мина покрай вратата
25- Георги Сърмов стреля силно от фаул по земя, стражът на ЦСКА бе колеблив, но улови топката
30- ГОЛ ЗА ЦСКА! Манолев центрира от десния фланг, а Каранга се измъка от своя пазач и с глава вкара за 1:0 в полза на "червените"!
32- ГОЛ ЗА ЕТЪР! "Виолетовите" организираха добра атака, топката бе центрирана към Бадара, който надскочи Дюлгеров и с глава изравни резултата!
45- Край на първото полувреме
_________________________________________
46- Начало на второто полувреме
47- Пропуск на Каранга! Бразилският нападател се озова очи в очи срещу вратаря Иванов, имаше време да поеме топката ид а стреля, но ударът му бе слаб и избит в корнер от стража на Етър!
62- ГОЛ ЗА ЦСКА! Фернандо Каранга отново бе оставен непокрит от Иван Скрелев и с глава вкара на празна врата, след центриране на Манолев!
76- Корнер за Етър. Стоянов центрира в наказателното поле на ЦСКА, Каранга изчисти с глава напред.
85- ГОЛ ЗА ЕТЪР! Рубен Пинто с глава прати топката в собствената си врата, след като опита да изчисти центриране от корнер - 2:2!
90- 4 минути продължение!
90+5- Неприятен инцидент - Иван Петков си глътна езика след удар в главата от нападател на ЦСКА. Лекари и съотборници се намесиха бързо, а футболистът бе изнесен с носилка!
90+7- Страхотно спасяване на Христо Иванов след удар с глава на Каранга!
90+9- Край на мача!

Свързано изображениеЕТЪР: 1. Христо Иванов, 25. Александър Александров, 20. Яни Пехливанов, 4. Иван Скерлев, 14. Веселин Минев(79-7. Иван Вълчанов), 30. Димо Атанасов, 5. Георги Сърмов, 88. Йордан Апостолов, 73. Иван Стоянов (к) (90+3-6. Джихат Кямил), 89. Самб Бадара (89-9. Иван Петков), 8. Румен Руменов
Резерви: 12. Цветомир Цанков, 6. Джихат Кямил, 92. Ерик Почански, 7. Иван Вълчанов, 9. Иван Петков, 10. Тодор Колев, 17. Чавдар Ивайлов
Треньор: Станислав Генчев

Резултат с изображениеЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас, 3. Антон Недялков, 4. Божидар Чорбаджийски (к), 5. Николай Бодуров, 6. Рубен Пинто, 7. Кевин Меркадо (70-16. Раул Лое), 11. Станислав Манолев, 15. Кристиян Малинов (84-25. Александър Барт), 23. Александър Дюлгеров, 20. Тиаго Родригес (49-10. Густаво Кулма), 9. Фернандо Каранга
Резерви: 12. Георги Китанов, 10. Густаво Кулма, 19. Кирил Десподов, 17. Енрике Рафаел, 16. Раул Лое, 25. Александър Барт, 21. Кевин Кубемба
Треньор: Стамен Белчев

Велико Търново, ст. „Ивайло“
Съдия:
Валентин Железов
Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация