Верея приключи с победа контролните срещи преди старта на новия сезон в Първа професионална лига. Тимът на Илиан Илиев спечели с 2:1 при гостуването на Локомотив в Горна Оряховица.

Верея поведе още във втората минута. Осман Балде шутира, Валери Домовчийски подложи крак и отклони топката, след което тя попадна във вратата на домакините. В 26-ата Локомотив стигна до изравнителен гол. След атака отдясно футболист на домакините центрира остро в наказателното поле на старозагорци и в опит да изчисти топката, Здравко Илиев я изпрати в собствената си врата - 1:1.

В 53-ата минута отново Домовчийски изведе Верея напред след перфектно изпълнен пряк свободен удар. Голът му се оказа и последен в срещата.

Треньорът на Верея Илиан Илиев заложи на следните титуляри: Георги Аргилашки, Здравко Илиев, Мирослав Енчев, Селим Бен Джемия, Костадин Слаев, Венцислав Бенгюзов, Осман Балде, Георги Андонов, Мехди Фенуш, Селим Керкар, Валери Домовчийски.

През второто полувреме в игра се появиха Пламен Колев, Елиаш Да Силва, Янислав Иванов, Милен Танев, Михаил Димитров, Давид Гонсалес, Илиян Йорданов, Петър Витанов, Емре Емин и Ахмет Адемов.

Равносметката от летните контроли на Верея е 3 победи - 4:0 срещу Марица, 1:0 срещу Етър и 2:1 срещу Локомотив (Горна Оряховица) и 3 равенства - 1:1 с Марица, 2:2 с Ботев (Пловдив) и 1:1 с Локомотив (Пловдив).

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Първа лига - трансфери и подготовка