ЦСКА победи Локомотив (Пловдив) с 1:0 като гост в мач от 17-ия кръг на Първа лига. Срещата беше белязана от грозни сцени. Малко преди края на първото полувреме се стигна до бой между фенове на двата отбора, които нахлуха на пистата и заформиха здраво меле.

Единственото попадение вкара Кирил Десподов, който се разписа в 35-ата минута след отлично изпълнение на пряк свободен удар.

Срещата започна добре за гостите от София, които стигнаха до първата си ситуация в двубоя още в 5-ата минута. Отсъден бе пряк свободен удар, който Кирил Десподов изпълни не лошо, но вратарят на Локомотив Диао спаси.

В 14-ата минута любопитна случка прекъсна двубоя за минутка. Към терена полетя телефон, който бе отстранен от главния съдия Ангел Ангелов. В 35-ата минута се стигна до единственото попадение в срещата, което бе дело на Кирил

Десподов. Крилото на ЦСКА стреля добре от пряк свободен удар, а намесата на стражът на Локомотив не бе добра и топката влетя в близост до него. Само 7 минути след гола на Десподов се стигна до брутални сцени. Фенове на двата тима навлязоха на терена и започнаха да се млатят.

В мелето полетяха бутилки, а част от вандалите налагаха с колани враговете си. Дори и ъгловото флагче влезе в употреба.

Съдията Ангел Ангелов веднага прибра футболистите в съблекалните. Срещата бе прекратена временно и не се игра цели 20 минути, докато полицията се справи със ситуацията. След като страстите бяха охладени, играчите излязоха на терена, за да подновят спора.

През второто полувреме нямаше много голови ситуации, като най-запомнящото бе гол на Раул Лое, който бе отменен заради игра с ръка, ситуацията обаче беше спорна.

След победата ЦСКА събира 38 точки и се доближава само на една от Лудогорец. Домакините от Локомотив остават на девета позиция с 20 пункта.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА

Първа лига, сезон 2017/2018 - телевизионна програма

Локомотив - ЦСКА 0:1

0:1 Кирил Десподов (35)

Срещата по минути:

1 - Начало на мача.
5 -  Кирил Десподов стреля опасно от пряк свободен удар, но Диао спаси.
13 - Петър Хубчев се намира на трибуните, за да наблюдава българите в двата отбора.
14 - Към терена полетя телефон, който бе отстранен от главния съдия Ангел Ангелов.
22 -  Тиаго Родригес стреля в аут от свободен удар, който бе на около 23 метра от вратата на Акрапович.
29 - Далечен удар на Лое, който бе много встрани от вратата.
35 -  ГООЛ! 1:0 за ЦСКА! Кирил Десподов вкара страхотен гол от пряк свободен удар.
41 - Кристиян Малинов пусна страхотен пас за Каранга, който от малък ъгъл не успя да се разпише.
42 - Грозни сцени по време на двубоя. Фенове на двата тима нахлуха на пистата и започнаха да се бият.
* Дикторът на стадиона съобщи, че срещатата ще се доиграе. Ако отново обаче има ексцесии срещата ще бъде прекратена.
*16:30 часа играчите на двата тима са отново на терена, а срещата е подновена.
45 - Край на първото полувреме. Двата отбора се оттеглят на почивката при резултат 1:0 за ЦСКА.
---------------------------------
46 - Начало на второто полувреме.
49 - Отменен гол на "червените". Кирил Десподов центрира за Раул Лое, който вкара, но извърши нарушение и голът бе отменен.
59 - Велковски центрира от фаул в наказателното поле, Бакалов засече топката с глава, но Черниаускас улови без проблем.
64 - Опасно центриране от фаул на Тиаго, но домакините успяха да се справят и изчистиха.
90 - Край на двубоя. ЦСКА спечели в Пловдив.

ЛОКОМОТИВ (ПД): 40. Мори Диао, 71. Пламен Крумов  (63  99. Aрхан Исуф), 5. Асен Георгиев, 19. Димитър Велковски, 15. Димитър Везалов, 10. Веселин Марчев, 34. Игор Банович, 7. Димо Бакалов, 49. Райън Фрикеше , 9. Дани Кики (46  77. Дино Мартинович), 11. Халед Аяри ( 60  20. Пауло Телес)
Резерви: 1. Илко Пиргов, 99. Aрхан Исуф, 20. Пауло Телес, 17. Ванчо Траянов, 39. Парвиз Умарбаев, 77. Дино Мартинович, 13. Симеон Райков
Треньор: Бруно Акрапович

Резултат с изображениеЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас , 23. Александър Дюлгеров, 5. Николай Бодуров (к) , 25. Александър Барт, 3. Антон Недялков, 15. Кристиян Малинов , 16. Раул Лое, 20. Тиаго Родригес, 19. Кирил Десподов, 17. Енрике Рафаел (70  7. Кевин Меркадо), 9. Фернандо Каранга
Резерви: 12. Георги Китанов, 26. Валентин Антов, 21. Кевин Кубемба, 6. Рубен Пинто , 4. Божидар Чорбаджийски, 7. Кевин Меркадо, 10. Густаво Кулма
Треньор: Стамен Белчев

Пловдив, "Лаута"
Съдия: Ангел Ангелов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация