Черно море продължава да бъде без грешна стъпка от началото на сезона. Тимът на Георги Иванов-Гонзо записа трети успех от три мача и е лидер в класирането с 9 точки. Днес „моряците“ се завърнаха на своя стадион „Тича“ и зарадваха над 4000 привърженици с успех с 1:0 над Дунав, а попадението за успеха бе дело на Илиас Хасани. За крайния бранител това е първи гол в професионалния футбол.

Футболистите на Георги Иванов започнаха по-силно срещата и още във втората минута Мариян Огнянов имаше шанс да открие, но от 10 метра прати топката покрай вратата. Малко по-късно отново той пропиля още едно положение за „моряците“.

Най-чистото положение през първите 45 минути обаче бе пред вратата на домакините. В 23-ата минута Бранимир Костадинов се измъкна и се озова сам срещу Емил Михайлов, но ударът му бе избит от стража на Черно море.

В края на първото полувреме Мариян Огнянов все пак успя да вкара топката в мрежата на Дунав, но попадението бе отменено заради засада. Повторенията показаха, че такава няма.

„Моряците“ продължиха с атакаите и през второто полувреме и логично стигнаха до гол. В 65-ата минута Илиас Хасани проби по фланга, стигна почти до аутлинията и центрира. Получи се лек рикошет, който изненада всички, а топката влетя директно във вратата на Дунав за 1:0!

Най-чистото положение за Дунав дойде 15 минути преди края на срещата. Топката се озова в Ненов, който стреля към празната врата. Кълбото срещна страничната греда, след което рикошира в крак на бранител, но за щастие на домакините прескочи вратата.

До края на мача ситуациите бяха пред вратата на Дунав, но нов гол не падна.

Тимът на Веселин Великов е на второ място в класирането с 4 точки.

1- Начало на мача
2- Мариян Огнянов опита удар отблизо, но встрани от десния стълб на вратата на Станислав Антонов
23- Бранимир Костадинов се измъкна и се озова сам срещу Емил Михайлов, но ударът му бе избит от стража на Черно море
35- Георги Илиев напредна по левия фланг и опита пас към Мариян Огнянов, но Антонов излезе и улови пред футболиста на Черно море
42- Отменен гол! Мариян Огнянов изкочи зад защитата на Дунав, преодоля вратаря и вкара топката в мрежата. Попадението бе отменено заради засада, но на повторенията се видя, че такава няма
45+2- Край на първото полувреме
________________________________
46- Начало на второто полувреме
56- Мартин Костадинов проби отляво и изпрати топката в наказателното поле, но Хубчев изби секудни преди Божилов да вкара
65- ГОЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Илиас Хасани проби по фланга, опита да центрира почти от аутлинията, но след лек рикошет топката изненада всички и влетя директно в мрежата за 1:0!
75- Греда! Отлична атака на Дунав, топката се озова в Ненов, който стреля към празната врата. Кълбото срещна страничната греда, след което рикошира в крак на бранител, но за щастие на домакините прескочи вратата
85- Зехиров стреля силно от дистанция, но покрай вратата
86- Чунчуков е изведен сам срещу Антонов, опита да го прехвърли, но топката прехвърли и вратата
90- 3 минути продължение на мача
90+3- Край на мача!

ЧЕРНО МОРЕ: 3Резултат с изображение3.Емил Михайлов, 6.Александър Цветков, 14.Георги Божилов, 17.Мартин Костадинов, 18.Атанас Зехиров, 21.Георги Илиев (90-5.Стефан Станчев), 22.Мариян Огнянов (78-25.Александър Александров), 23.Илиас Хасани, 66.Орлин Старокин, 73.Ондрей Сукуп, 9.Цветелин Чунчуков (87-29.Марек Кузма)
Резерви: 25.Иван Дюлгеров, 37.Ертан Томбак, 5.Стефан Станчев, 25.Александър Александров, 13.Иван Коконов, 70.Борислав Балджийски, 29.Марек Кузма
Треньор: Георги Иванов

Резултат с изображение за фк дунавДУНАВ: 66.Станислав Антонов, 22.Михаил Милчев, 4.Петър Патев, 5.Тейнур Марем, 23.Христофор Хубчев, 11.Диян Димов, 6.Самир Аясс (74-20.Димитър Георгиев), 77.Бранимир Костадинов, 7.Бирсент Карагарен(62-94.Юлиян Ненов), 10.Васил Шопов (53-31.Красимир Станоев), 9.Мирослав Будинов
Резерви: 33.Александър Конов, 21.Олексей Ларин, 3.Марио Петков, 31.Красимир Станоев, 8.Андреас Васев, 94.Юлиян Ненов, 20.Димитър Георгиев
Треньор: Веселин Великов

Варна, ст. „Тича“
Съдия: Ангел Ангелов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация