Черно море постигна втора поредна победа от началото на сезона. След като миналата седмица "моряците" се наложиха с 1:0 като домакин над Витоша (Бистрица), днес тимът на Георги Иванов разби с 4:0 Верея. Срещата между двата тима беше част от втория кръг на Първа лига и се проведе на "Трейс Арена" в Бургас.

В герой за варненци се превърна Мариян Огнянов, който се отчете днес с асистенция и два гола. Останалите попадения за победителите бяха дело на Ондрей Сукуп и Цветелин Чунчуков.

Срещата започна по прекрасен начин за гостите, които излязоха напред в резултат още в 4-ата минута. Мариян Огнянов изведе по прекрасен начин Ондрей Сукуп зад отбраната на заралии. Последният технично прехвърли излезлия неразчетено Георги Аргилашки и изведе "моряците" напред в резултата.

Верея можеше да стигна до изравнителен гол още в ответната атака, но Георги Андонов пропусна от удобна позиция.

В 29-ата минута Черно море нанесе своя втори удар в мача. Авторът на първото попадение Сукуп центрира отдясно и Мариян Огнянов с глава прати топката във вратата на домакините.

До края на първото полувреме резултатът остана непроменен.

През втората част Верея се опита да наложи натиск в търсене на ранен гол. Играчите на Илиян Илиев обаче нямаха представа как да пробият сгъстената отбрана на Черно море и трудно стигаха до голови положения. "Моряците" пък разчитаха на епизодични контраатаки.

В 77-ата минута гостите направиха резултата класически. Чунчуков задържа между двама и намери Зехиров, той отклони към Мариян Огнянов, който от втория опит насочи топката във вратата. Само седем минути по-късно Цветелин Чунчуков се възползва от грешка в отбраната на Верея и реализира, останал сам срещу Аргилашки. Това бе първият гол на нападателя с екипа на Черно море.

В 85-ата минута Верея можеше да стигне до почетен гол, но след удар на Бенгюзов от дистанция топката срещна десния страничен стълб. В последната минута Марек Кузма от Черно море също нацели гредата, след хубав самостоятелен пробив.

С този успех Черно море събра актив от 6 точки. Верея пък е само с 1.

ВЕРЕЯ - ЧЕРНО МОРЕ 0:4
0:1 Сукуп (4), 0:2 Огнянов (29), 0:3 Огнянов (77), 0:4 Чунчуков (82)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
4 -  ГОООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Ондре Сукуп беше изведен зад отбраната на домакините и пусна покрай излезлия неразчетено Аргилашки.
5 -  Верея можеше да изравни много бързо. Андонов засече остро центриране, но прати топката в аут.
9 -  Чунчуков напредна в половината на Верея и стреля по земя, но топката профуча покрай вратата на Аргилашки.
23 -  Удар на Андонов от добра позиция, но Емил Михайлов спасява.
29 -  ГОООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Мариян Огнянов засече с глава центриране на Сукуп и праща топката във вратата на Верея.
38 Емил Михайлов изпусна топката при поредното центриране отдясно, но Георги Илиев чисти.
45+2 - Край на първото полувреме!
-----------------------------------
46 - Начало на втората част!
55 - Без интересни ситуации в първи минути след почивката.
58 -  Георги Андонов засече в движение прострелно центриране, но прати топката над вратата
73 - Илиян Йорданов от Верея шутира, но твърде неточно и топката излиза в аут.
77 -  ГОООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Мариян Огнянов се разписва за втори път.
84 -  ГОООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Чунчуков се възползва от грешка в отбраната на Верея и реализира, останал сам срещу Аргилашки.

85 Бенгюзов отправи отличен далечен удар, но топката се удари в страничния стълб и излезе в аут!
90+2 -  Марек Кузма не успя да се разпише и нацели страничния стълб
90+2 - Край на мача!

Резултат с изображениеВерея: 96. Георги Аргилашки, 21. Здравко Илиев, 15. Костадин Слаев, 6. Иво Иванов, 4. Селим Бен Джемиа, 14. Еркебулан Нургалиев (73Иванов), 8. Осман Балде (57Елиаш), 20. Венцислав Бенгюзов , 11. Илиян Йорданов, 7. Георги Андонов (к) (62Фенуш), 17. Валери Домовчийски
Резерви: 1. Пламен Колев, 52. Илия Мунин, 16. Петър Витанов, 10. Елиаш Да Силва, 26. Селим Керкар, 18. Янислав Иванов, 9. Меди Фенуш
Tреньор: Илиан Илиев

Резултат с изображениеЧерно море: 33. Емил Михайлов, 73. Ондрей Сукуп  , 23. Илиас Хасани , 6. Александър Цветков, 17. Мартин Костадинов, 22. Мариян Огнянов  , 21. Георги Илиев (к), 18. Атанас Зехиров (79Коконов), 66. Орлин Старокин, 14. Георги Божилов (69Станчев), 9. Цветелин Чунчуков   (84Кузма)
Резерви: 25. Иван Дюлгеров, 5. Стефан Станчев, 3. Ертан Томбак, 8. Емил Янчев, 70. Борислав Балджийски, 13. Иван Коконов, 29. Марек Кузма
Tреньор: Георги Иванов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Първа лига - трансфери и подготовка