Ботев (Пловдив) разби като домакин с 5:0 Септември (София) в отложена среща от 4-ия кръг на Първа лига. Над всички в днешния мач бе бразилският нападател на "канарчетата" Фернандо Виана, който отбеляза четири от попаденията за победителите.

Домакините започнаха по-силно срещата и още в началните минути показаха, че всичко друго освен трите точки, ще е провал за тях.

Още в 7-ата минута Дуде Ндонгала беше близо до това да даде преднина за пловдивчани, но силният му удар от пряк свободен удар срещна напречната греда на вратата на Янко Георгиев.

Натискът на Ботев продължи и в 25-ата минута тимът излезе напред в резултата. Точен бе Фернандо Виана, който засече по прекрасен начин центриране отляво на Ндонгала.

До края на първата част нивото на игра спадна значително и интересните ситуации липсваха.

През втората част на терена имаше само един отбор - този на Ботев. В 57-ата минута Дуде Ндогала шутира от около 20 метра и прати топката във вратата на Септември. Наказателната акция на "канарчетата" продължи и в 64-ата минута Виана вкара втория си гол в мача, завършвайки по чудесен начин страхотна триходова комбинация между него Лъчезар Балтанов и Фелипе Бризола.

В 74-ата минута бразилецът оформи хеттрика си, разписвайки се на празна врата след пас на влезелия като резерва Лазар Марин. Само десет минути по-късно Виана вкара четвъртия си гол, реализирайки отблизо след подаване отново на Марин.

След този успех Ботев събра актив от 17 точки и се изкачи на 5-ата позиция. Септември пък е на предпоследното 13-о място със 7.

БОТЕВ - СЕПТЕМВРИ 5:0
1:0 Виана (25), 2:0 Ндонгала (57), 3:0 Виана (63), 4:0 Виана (73), 5:0 Виана (84)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
7 -  Страхотен шут на Ндонгала от пряк свободен удар, но топката удра напречната греда на вратата на Септември.
21 -  Бризола центрира добре в наказателното поле на гостите, Ндонгала шутира от движение, но топката минава над вратата.
25 -  ГООЛ ЗА БОТЕВ! Виана засече с глава центриране на Ндонгала и дава преднина за пловдивчани.
30 - Балтанов стреля след добро взаимодействие с Минев, но топката излиза в аут.
45+2 - Край на първото полувреме!
------------------------------
46 - Начало на втората част!
57 -  ГООЛ ЗА БОТЕВ! Ндонгала се разписва със силен удар от границата на наказателното поле.
63 -
 ГООЛ ЗА БОТЕВ! Страхотна триходова комбинация между Балтанов, Бризола и Виана бе завършена отлично от нападателя.​
73 -
 ГООЛ ЗА БОТЕВ! Хеттрик за Виана, който вкара отблизо след асистенция на Лазар Марин.
84 -
 ГООЛ ЗА БОТЕВ! Виана вкарва четвъртия си гол в мача, възползвайки се от пас на Марин.
90+2 - Край на мача!

Резултат с изображениеБотев: 99.Иван Чворович, 18.Радослав Терзиев, 70.Пламен Димов, 17.Цветомир Панов, 23.Йордан Минев  (67Марин), 10.Серкан Юсеин (71Алваро), 17.Лъчезар Балтанов, 7.Фелипе Бризола, 29.Дуде Ндонгала , 93.Густаво Афонсо (54Неделев), 9.Фернандо Виана
Резерви: 1.Даниел Кайзер, 25.Крум Стоянов, 24.Лазар Марин, 5.Кристиан Димитров, 8.Тодор Неделев, 6.Алваро Юлиано, 20.Стивън Петков
Треньор: Николай Киров

Резултат с изображениеСептември: 21.Янко Георгиев, 23.Румен Трифонов, 5.Петър Генчев, 2.Стоян Предев, 6.Елтон дош Реиш (60Калоянов), 18.Антони Иванов , 14.Янко Сандански , 8.Борис Галчев, 19.Крис Гади (74Тодоров), 16.Жеан Патрик, 9.Мартин Тошев (66Тилев)
Резерви: 30.Стилиян Георгиев, 4.Христо Киров, 3.Йордан Тодоров, 25.Иван Стоянов, 11.Владислав Романов, 7.Иван Тилев, 32.Васил Калоянов
Треньор: Николай Митов

Пловдив, база "Коматево"
Съдия: Волен Чинков

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация