Ботев (Пловдив) прекъсна серията си от пет поредни равенства в Първа лига, след като спечели с 3:0 домакинството си на Етър от 20-ия кръг на шампионата.

Двубоят започна по перфектен начин за домакините, които излязоха напред в резултата в 8-ата минута. Серкан Юсеин отправи удар от въздуха от границата на наказателното поле на гостите и не остави шанс на Христо Иванов.

В следващите минути "канарчетата" продължиха да са по-дейни на терена и в 26-ата минута Ндонгала удвои с техничен удар от дистанция. Само 2 минути по-късно авторът на първия гол Серкан Юсеин си изкара втори жълт картон и бе изгонен.

Втората част започна по подобие на първата. След само 5 минути игра Ботев стигна до трети гол. Точен бе Панов, който нахлу в наказателно поле и реализира с плътен удар по диагонала.

Ситуацията за Етър се усложни в 59-ата минута, когато Скерлев бе изгонен за втори жълт картон. До края и двата тима имаха добри ситуации за гол, които обаче не бяха оползотворени.

С този успех Ботев събра актив от 32 точки на 5-ото място. Етър е 12-и с 18.

БОТЕВ - ЕТЪР 3:0
1:0 Юсеин (7), 2:0 Ндонгала (26), 3:0 Панов (50)

Ботев: 99.Иван Чворович, 70.Пламен Димов, 18.Радослав Терзиев, 2.Цветомир Панов , 23.Йордан Минев, 17.Лъчезар Балтанов, 10.Серкан Юсеин  , 8.Тодор Неделев, 93.Густаво Афонсо (79Тасев), 29.Дуде Ндонгала  (54Бризола), 9.Фернандо Виана (67Петков)
Резерви: 1.Даниел Кайзер, 25.Крум Стоянов, 24.Лазар Марин, 7.Фелипе Бризола, 20.Стивън Петков, 6.Алваро Юлиано, 11.Тони Тасев
Треньор: Николай Киров

Етър: 29.Христо Иванов, 4.Иван Скерлев , 25.Александър Александров , 22.Никола Колев, 16.Пламен Гълъбов (46Пехливанов), 88.Йордан Апостолов  (46Петков), 17.Чавдар Ивайлов, 30.Димо Атанасов, 15.Иван Вълчанов, 73.Иван Стоянов, 89.Самб Бадара
Резерви: 33.Цветомир Цанков, 8.Румен Руменов, 20.Яни Пехливанов, 6.Джихат Кямил, 20.Тодор Колев, 91.Цветомир Тодоров, 9.Иван Петков
Треньор: Станислав Генчев

Пловдив, "Коматево"
Съдия: Aнгел Ангелов

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
4 -  Хубав удар на Йордан Апостолов от дистанция, но Чворович изби.
7 -  ГОООЛ ЗА БОТЕВ! Серкан Юсеин дава аванс на Ботев. Халфът прати топката в горния ляв ъгъл на вратата след страхотен удар от въздуха от 16 метра.
24Неделев пробва да изненада стража с мощен удар от далечно разстояние, но не намери целта.
26 -  ГОООЛ ЗА БОТЕВ! Ндонгала се разписва с хубав удар от границата на наказателното поле.
28 -
Серкан Юсеин е изгонен с втори жълт картон!
32 -  Силен диагонален шут на Неделев, но топката минава над вратата на Иванов.
45+1 - Край на първото полувреме!
-------------------------------------
46 - Начало на втората част!
48 - Иван Вълчанов се освободи от няколко бранители, намери пролука и стреля от дъгата на наказателното поле, но Чворович успя да избие в корнер.
50 -  ГОООЛ ЗА БОТЕВ! Панов се разписва сис силен диагонален удар по зема от наказателното поле.
59 -
 Гостите също остават с човек по-малко на терена. Иван Скерлев получи втори жълт и респективно червен картон за нарушение срещу Тодор Неделев.
68 -  Неделев пробва за пореден път да се разпише от над 25 метра, но топката мина на сантиметри от лявата греда.
84 -  Балтанов засече центриране на Неделев отдясно, но ударът му с глава бе спасен от стража.
90+1 -  Иван Петков бе изведен сам срещу вратаря, но Чворович излезе напред и отрази неговия удар.
90+2 - Край на мача!

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация