Ботев (Пд) стигна до обрат и спечели с 2:1 при визитата си на Пирин в Благоевград в мач от 14-ия кръг на Първа лига. „Орлетата” поведоха с гол на Станислав Костов (70), но Тодор Неделев (22) и „златната” резерва Стивън Петков (74) донесоха трите точки за „канарчетата”.

През първата част освен двата гола имаше още няколко неточни удара по посока на двете врати. Домакините поведоха още в 7-ата минута, когато Аймен Суда центрира в наказателното поле, където оставеният непокрит Станислав Костов преодоля вратаря Иван Чворович от близка дистанция за 1:0.

Макенджиев спаси далечен удар на Фелипе Бризола, но в 22-ата минута безпомощен след шута на Тодор Неделев, който бе изведен след триково изпълнение на пряк свободен удар и изравни за 1:1.

След почивката в 57-ата минута Макенджиев спаси шут на Ндонгала от границата на наказателното поле. Превъзходството на „канарчетата” обаче бе осезаемо и те стигнаха до пълен обрат в 75-ата минута, когато влезлият като резерва Стивън Петков засече с глава центриране на Йордан Минев и се разписа за 1:2. След повторенията останаха сериозни съмнения за засада при попадението.

В добавеното време Радослав Кирилов имаше възможност да изравни, след като се озова на изгодна позиция и преодоля дори Чворович, но отправи неточен удар покрай вратата.

След успеха си Ботев (Пд) събра 24 точки и се върна на четвъртата позиция, където за кратко се бе настанил Черно море. Пирин е на 11-о място с 13 точки.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА

Първа лига, сезон 2017/2018 - телевизионна програма

ПИРИН - БОТЕВ (ПД) 1:2
1:0 Станислав Костов (7), 1:1 Тодор Неделев (22), 1:2 Стивън Петков (74)

ПИРИН: 22. Благой Макенджиев, 3. Румен Сандев, 27. Костадин Ничев, 18. Юлиян Попев, 30. Тодор Траянов, 24. Антон Костадинов, 6. Тодор Паланков (84 44.Конър Хендерсън), 10. Аймен Суда, 15. Димитър Благов, 19. Станислав Костов , 99. Радослав Кирилов
Треньор: Милен Радуканов

Резултат с изображениеБотев: 99. Иван Чворович, 2. Цветомир Панов, 18. Радослав Терзиев, 70. Пламен Димов, 23. Йордан Минев, 14. Яя Меледже, 17. Лъчезар Балтанов , 7. Фелипе Бризола ( 11.Тони Тасев), 8. Тодор Неделев , 29. Дуде Ндонгала (84 24.Лазар Марин), 9. Фернандо Виана (70 Стивън Петков )
Треньор: Николай Киров

Благоевград, стадион: "Христо Ботев"
Съдия: Драгомир Драганов

Двубоят по минути с БЛИЦ
1 - Начало на мача
7 - ГОООЛ за Пирин! Аймен Суда центрира в наказателното поле на гостите, където оставеният непокрит Станислав Костов преодоля вратаря Иван Чворович от близка дистанция за 1:0.
20 - Далечен удар на Бризола от гостите, но Макенджиев спаси без проблеми
22 - ГОООЛ за Ботев (Пд)! След триково изпълнение на пряк свободен удар Дуде Ндонгала изведе прекрасно Тодор Неделев, който с диагонален удар изравни за 1:1.
26 - Шут на Аймен Суда, но топката отива право в ръцете на Чворович
45+1 - Край на първата част!
........................................
46 - Начало на второто полувреме
57 - Първият точен удар за тази част е на Дуде Ндонгала от границата на наказателното поле, но вратарят Макенджиев изби топката в корнер
59 - Срещата е прекъсната за няколко минути заради запалени факли и димки от феновете и затруднена видимост на терена
69 - Тодор Неделев центрира от пряк свободен удар и Радослав Терзиев отправи удар с глава, но топката излезе в аут
74 - ГОООЛ за Ботев (Пд)! Тодор Неделев центрира топката от трудна положение близо до ъгловото флагче, след което защитниците на Пирин я изчистиха. Лъчезар Балтанов обаче овладя топката и подаде към Йордан Минев, който центрира и влезлият като резерва Стивън Петков се разписа с глава за 1:2. След телевизионните повторения остават съмнения за засада при гола.
80 - Отсъдена е засада на голмайстора Стивън Петков, но от повторенията се видя, че по-скоро такава няма. Иначе Макенджиев спаси след удара на Петков с глава.
90+1 - Радослав Кирилов се озова на добра позиция, но загуби баланс и отправи неточен удар
90+5 - Край на срещата. Ботев спечели трите точеки след обрат в Благоевград.