Ботев Пловдив спечели Суперкупата на България за 2017 година. На финала тимът победи с 6:5 след дузпи Лудогорец (1:1 в редовното време). В антигерой за шампионите от Разград при дузпите се превърна Марселиньо. Бразилецът единствен изпусна от бялата точка, докато "канарчетата" бяха безпогрешни. В редовното време Тодор Неделев откри резултата в 16-ата минута, а Вандерсон изравни в 48-ата.

Това е втори финал в рамките на няколко месеца, в който Ботев Пловдив побеждава Лудогорец след този за Купата на страната през пролетта. Това е първа Суперкупа на България за пловдивчани.

Георги Дерменджиев пусна Сисиньо титуляр в дясната зона на защитата. Останалите трима бяха Пластун, Моци и Натанаел. В средата на терена започнаха Светослав Дяков и Абел Анисе. На мястото на продадения Кафу стартира Върджил Мисиджан, отдясно стартира Марселиньо, а зад Кешерю започна Вандерсон.

Треньорът на Ботев Пловдив Николай Киров пусна титуляр Тодор Неделев, който се възстанови от контузия. На мястото на продадения Косоко влезе Тони Тасев.

Още в 10-ата минута Лазар Марин изпробва рефлексите на вратаря на Лудогорец Хорхе Броун. В 16-ата минута Ботев Пловдив поведе с 1:0. Тодор Неделев изпълни перфектно пряк свободен удар, като заби топката в горния десен ъгъл на вратата. След попадението “канарчетата” леко се прибраха в по-задни позиции и логичният натиск на Лудогорец се получи. До края на полувремето на три пъти гредите спасиха вратаря на Ботев Пловдив Даниел Кайзер. В 29-ата минута Марселиньо първи нямаше късмет да вкара във вратата. В същата атака последва опасен удар на Вандерсон, който бе спасен от стража на пловдивчани. А при добавката Анисе отново уцели десния страничен стълб. В добавеното време на първото полувреме Марселиньо уцели гредата за общо трети път от началото на мача.

Лудогорец започна по най-добрия начин второто полувреме. Още в 48-ата минута Вандерсон изравни за 1:1. Кешерю направи асистенцията и изведе бразилеца сам срещу вратаря на Ботев. Последва опасен удар на Моци, но над вратата. В 56-ата минута дойде едно от най-чистите положения за Ботев след гола през първото полувреме. Цветомир Панов центрира отдясно, а Виана бе оставен непокрит в наказателното поле. Вместо да стреля силно и опасно с глава, той заби топката в земята и излезе в аут. Последваха по една офанзивна смяна и в двата състава. За Ботев се появи Крум Стоянов, а за Лудогорец – Жоао Паоло. Пет минути преди края на редовното време Тодор Неделев получи схващане и бе заменен, а на негово място се появи Алваро Юлияно. Редовното време приключи при равенство 1:1 и така се стигна до дузпи.

Двубоят по минути с БЛИЦ
1 - начало на мача
10 - СПАСЯВАНЕ на Броун, след хубав удар на Лазар Марин от границата на наказателното поле
13 -  жълт картон за Пламен Димов
16 -  ГООЛ за Ботев Пловдив, голмайстор Тодор Неделев. Футболистът изпълни перфектно пряк свободен удар и забоде топката в горния десен ъгъл на вратата
25 -  жълт картон за Клаудиу Кешерю. Много грубо влизане на румънеца в глезена на Пламен Димов
29 - ГРЕДА за Лудогорец след удар на Марселиньо
29 - СПАСЯВАНЕ на Кайзер след удар на Вандерсон, след това Анисе опита да я довкара, но уцели гредата
36 - далечен изстрел на Марселиньо, високо над вратата
38 -  жълти картони за Фелипе Бризола и Натанаел
45+2 - ГРЕДА, трета за Лудогорец. След удар на Марселиньо, топката се удари в Кешерю и уцели гредата
45 - край на първото полувреме
--------------------------------------------------
46 - начало на второто полувреме
46 -  смяна на полувремето в Ботев Пловдив, на мястото на Тони Тасев влиза Яя Меледже
48 -  ГООЛ за Лудогорец, голмайстор Вандерсон. Кешерю продължи с гърди към Вандерсон, който изравни резултата
52 - ОПАСЕН удар на Козмин Моци, но над вратата
57 - ОПАСНО положение, но Фернандо Виана не успя да уцели добре топката с глава. След центриране отдясно на Панов, Виана остана непокрит и с глава вместо да отправи хубав удар, заби топката в земята и излезе в аут
59 -  жълт картон за Светослав Дяков, за фаул срещу Пламен Димов
61 -  смяна в Ботев Пловдив, на мястото на Серкан Юсеин влиза Крум Стоянов
69 -  жълт картон за Яя Меледже
72 - сравнително добър удар на Крум Стоянов, топката мина близо до десния страничен стълб
74 -  смяна в Лудогорец, на мястото на Върджил Мисиджан влиза Жоао Паоло
77 -  смяна в Лудогорец, на мястото на Кешерю влиза Жуниор Кишада
78 - ОПАСЕН удар на Марселиньо. Вандерсон напредна отдясно, върна топката на Марселиньо в наказателното поле, който стреля силно, но над вратата
85 -  смяна в Ботев Пловдив, на мястото на Тодор Неделев влезе Алваро Юлияно
90 - 5 минути добавено време
90+5 - край на редовното време, СЛЕДВАТ ДУЗПИ
-------------------------------------------------

ЛУДОГОРЕЦ - БОТЕВ ПЛОВДИВ 5:6 след дузпи (1:1в редовното време)
0:1 Тодор Неделев (16), 1:1 Вандерсон (48)

5:6 Пламен Димов

Лудогорец: 1.Хорхе Броун, 4.Сисиньо, 32.Игор Пластун, 30.Козмин Моци, 6.Натанаел , 18.Светослав Дяков , 12.Абел Анисе, 88.Вандерсон , 93.Върджил Мисиджан (74  37.Жоао Паоло), 84.Марселиньо, 28.Клаудиу Кешеру  (77 .Жуниор Кишада)
Резерви: 33.Ренан дос Сантос, 55.Георги Терзиев, 8.Лукас Саша, 10.Густаво Кампаняро, 44.Яцек Горалски, 11.Жуниор Кишада, 37.Жоао Пауло Араужо

Резултат с изображениеБотев: 1.Даниел Кайзер, 70.Пламен Димов , 4.Виктор Генев, 2.Цветомир Панов, 24.Лазар Марин, 10.Серкан Юсеин (61 25.Крум Стоянов), 17.Лъчезар Балтанов, 7.Фелипе Бризола , 8.Тодор Неделев  (85  6.Алваро Юлияно), 9.Фернандо Виана, 11.Тони Тасев (46  14.Яя Меледже )
Резерви: 99.Иван Чворович, 25.Крум Стоянов, 18.Радослав Терзиев, 26.Радослав Апостолов, 6.Алваро Юлиано, 14.Меледже Омнебес, 11.Кристиан Добрев

Стадион: "Лазур", Бургас
Съдия: Станислав Тодоров
Жълти картони: Клаудиу Кешерю, Натанаел, Светослав Дяков (Лудогорец); Пламен Димов, Фелипе Бризола, Яя Меледже (Ботев Пловдив)