Берое победи като гост Славия с 4:1 в двубой от четвърти кръг на Първа лига и записа първи успех за сезона. Тимът на Александър Томаш стигна до трите точки с попадения на Карлос Охене и Педро Еуженио на два пъти, а Стефан Велков си отбеляза автогол. За домакините точен бе Ивайло Димитров.

Берое откри резултата в 22-ата минута, когато при хубава атака топката бе върната от Като към Охене, който с мощен удар извън наказателното поле прониза Кирев.

В началото на второто полувреме Славия стигна до изравняване чрез Ивайло Димитров, който получи пас пред вратата от Йомов и вкара за 1:1.

Стефан Велков опита да избие топката от краката на Карачанаков в 69-ата минута, но прати кълбото в собствената си врата и „зелените“ отново излязоха напред в резултата.

3:1 за Берое направи с хубав удар извън наказателното поле Педро Еуженио. Отново той заби последния пирон в даденото от рефера продължение за крайното 4:1.

Берое има 6 точки, след като записа 3 равенства в първите три кръга. Славия пък е с 4 точки.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Първа лига - трансфери и подготовка

Първа лига, сезон 2017/2018 - телевизионна програма

Славия – Берое 1:4
0:1 Карлос Охене (22), 1:1 Ивайло Димитров (57), 1:2 Стефан Велков (69-авт.), 1:3 Педро Еуженио (83), 1:4 Педро Еуженио (90+3)

Срещата по минути:
1- Начало на мач
11- Греда! Педро Еуженио отправи тупалка към Кирев, който закачи топката и тя се удари в напречната греда
22- ГОЛ ЗА БЕРОЕ! Хубава атака на гостите, топката бе върната от Като към Охене, който с мощен удар извън наказателното поле прониза Кирев!
40- Пряк свободен удар за Берое. Фирцулеску стреля, кълбото попадна право в ръцете на Кирев
45 - край на първото полувреме
------------------------------------------------------
46- Начало на второто полувреме
54- Славчо Шоколаров стреля от дистанция, но ударът му профуча покрай гредата
57- ГОЛ ЗА СЛАВИЯ! Йомов нахлу по крилото и пусна към наказателното поле, където Ивайло Димитров изпревари защитник и вкара топката в мрежата за 1:1!
69- ГОЛ ЗА БЕРОЕ! Карачанаков получи топката в наказателното поле на Славия, а миг преди да стреля Стефан Велков изби топката от крака му. Кълбото обаче влетя в мрежата на "белите!
81- Хубав удар с глава на Калоян Кръстев, но топката мина над гредата
83- ГОЛ ЗА БЕРОЕ! Педро Еуженио получи топката от Цонев на дъгата на наказателното поле и с хубав удар по земя направи 3:1 в полза на гостите!
90+3- ГОЛ ЗА БЕРОЕ! Педро Еуженио получи топката на точката на дузпата и вкара втория си гол в срещата за крайното 4:1!
90+4- Край на мача!

Резултат с изображениеСЛАВИЯ: 13.Maрио Кирев, 4.Михаил Венков (62-11.Емануел Чигози Мба), 66.Абуд Омар, 13.Стефан Велков, 24.Матеуш Да Силва, 27.Емил Мартинов, 8.Славчо Шоколаров (75-19.Калоян Кръстев), 77.Стефан Велев, 73.Иван Минчев, 35.Георги Йомов, 14.Ивайло Димитров
Резерви32.Антониос Стергиакис, 55.Андреа Христов, 5.Теодорос Папуцоянопулос, 11.Емануел Чигози Мба, 19.Калоян Кръстев, 91.Янис Карабельов, 23.Владислав Узунов
Треньор: Златомир Загорчич

Берое<br />(Стара Загора)Берое: 12.Душан Перниш, 15.Георги Динков, 3.Милен Желев, 2.Павел Виданов, 7.Мартин Райнов, 3.Карлос Охене, 4.Кохей Като, 21.Серджиу Негруц (65-17.Антон Карачанаков), 20.Матеус Леони(88-26.Камен Хаджиев), 11.Драгош Фирцулеску (72-23.Борислав Цонев), 77.Педро Еуженио
Резерви:  22.Богомил Цинцарски, 28.Веселин Пенев, 26.Камен Хаджиев, 23.Борислав Цонев, 13.Емин Ахмед, 17.Антон Карачанаков, 27.Денислав Станчев
Треньор: Александър Томаш

София, ст. "Славия"
Съдия: Георги Кабаков

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация