Берое не успя да вземе победа и в третия си мач от началото на сезона в Първа лига. Тимът на Александър Томаш достигна до трето реми, като този път то бе у дома срещу Пирин (Благоевград).

Димитър Благов откри резултата за гостите, а Мартин Райнов бе точен за Берое. „Орлетата“ завършиха мача с намален състав, след като Александър Костадинов бе изгонен за втори жълт картон в 80-ата минута.

След спокойни начални минути, Пирин излезе напред в резултата чрез заучено положение. В 18-ата минута Попев подаде на Младенов от свободния удар, крилото  веднага пусна успоредно на голлинията и там Благов от няколко метра вкара за 1:0 в полза на "орлетата".

Берое обаче бързо отвърна. В 25-ата минута Борислав Цонев центрира от фаул на границата на наказателното поле, а Мартин Райнов с глава изравни.

Берое можеше да излезе напред в резултата в края на първата част, но Педро Еуженио не успя да преодолее Макенджиев, след като бе изведен сам срещу стража на Пирин.

Второто полувреме бе много скучно и накъсвано с постоянни фаулове до последните 10 минути. Тогава Антон Костадинов събори Карачанаков на границата на наказателното поле и получи заслужен втори жълт картон, като по този начин остави Пирин в намален състав.

Домакините опитаха да стигнат до успеха, но стихийните им центрирания не доведоха до нищо опасно пред вратата на гостите от Благоевград.

Берое има 3 точки в актива си, докато Пирин е с 4.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА
Следете с БЛИЦ СПОРТ: Първа лига - трансфери и подготовка
Първа лига, сезон 2017/2018 - телевизионна програма

Берое – Пирин 1:1
0:1 Димитър Благов (18), 1:1 Мартин Райнов (25)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
15- Еуженио се измъкна от защитата на Пирин, но ударът му мина покрай вратата
18- ГОЛ ЗА ПИРИН! Заучено изпълнение на фаул, Попев подаде на Младенов, който веднага пусна успоредно на голлинията и там Благов от няколко метра вкара за 1:0 в позла на "орлетата"
25- ГОЛ ЗА БЕРОЕ! Борислав Цонев центрира от фаул на границата на наказателното поле, а Мартин Райнов с глава изравни - 1:1!
40- Педро Еуженио бе изведен сам срещу Благой Макенджиев, но стражът на Пирин изби с крак удара
45- Край на първото полувреме
____________________________
46 - Начало на второто полувреме
65- Борислав Цонев стреля, но ударът му мина покрай вратата
79- ЧЕРВЕН КАРТОН! Антон Костадинов събори на границата на наказателното поле Карачанаков и получи втори жълт картон!
90+4- Край на мача!

Берое<br />(Стара Загора)Берое: 12.Душан Перниш, 15.Георги Динков, 28.Веселин Пенев, 3.Милен Желев, 2.Павел Виданов, 7.Мартин Райнов, 3.Карлос Охене, 21.Серджиу Негруц, 23.Борислав Цонев(76-17.Антон Карачанаков), 11.Драгош Фирцулеску(89-26.Камен Хаджиев), 77.Педро Еуженио (89-27.Денислав Станчев)
Резерви:  22.Богомил Цинцарски, 26.Камен Хаджиев, 4.Кохей Като, 20.Матеус Леони, 13.Емин Ахмед, 17.Антон Карачанаков, 27.Денислав Станчев
Треньор: Александър Томаш

Резултат с изображениеПирин: 22.Благой Макенджиев, 18.Юлиан Попев, 3.Румен Сандев, 14.Стилиян Николов, 21.Александър Башлиев, 30.Тодор Паланков (74-30.Тодор Траянов), 24.Антон Костадинов, 27.Костадин Ничев, 15.Димитър Благов, 11.Даниел Младенов (81-9.Радослав Кирилов), 19.Станислав Костов (90-25.Методий Стефанов)
Резерви: 76.Красимир Костов, 17.Марио Топузов, 2.Димитър Митев, 25.Методий Стефанов, 30.Тодор Траянов, 9.Радослав Кирилов, 26.Любомир Цолев
Треньор: Милен Радуканов

Стара Загора, ст. "Берое"
Съдия:
Станислав Ставров

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация