Берое спечели с 2:1 гостуването си на Етър в първа среща от 9-ия кръг на Първа лига. Победата за старозагорци дойде в самия край на мача, когато Мартин Камбуров беше точен от дузпа. Преди това "болярите" поведоха с гол на Бадара през първата част, но малко преди края й Карачанаков изравни.

Така тимът от Велико Търново допусна първа загуба в родния елит след 5 поредни мача без поражение (3 равенства и 2 победи). За заралии пък това е втори пореден успех в първенството.

Домакините бяха по-дейният отбор в началните минути и логично първи излязоха напред в резултата. В 20-ата минута Самб Бадара засече с глава центриране на Димо Атанасов и не остави шансове на Перниш.

Постепенно старозагорци заиграха по-добре и в 27-ата минута Мартин Райнов беше близо до изравнителен гол. При центриране пред вратата на Етър, стражът Христо Иванов изби топката, тя попадна на левия крак на халфа на гостите, който с бомбен удар нацели дясната греда.

В 38-ата минута Берое все пак стигна до попадение. Бранител на Етър изби центриране по земя, но топката попадна в Антон Карачанаков, който с премерен удар я прати в долния ляв ъгъл на вратата на Иванов.

През втората част головите положения почти липсваха. Двата тима се вкопчиха в здрава битка в центъра на терена, която принуди главният съдия да декорира в жълто доста играчи на двата отбора.

В 53-ата минута Павел Виданов от Берое се озова на добра позиция, но не съумя да преодолее стража на домакините. В 70-ата минута Етър също имаше възможност за гол, но удар на Иван Стоянов беше париран от Перниш.

Така се стигна до 86-ата минута, когато Мартин Камбуров донесе успеха за гостите след точно изпълнение на дузпа, отсъдена за фаул срещу Еуженио.

След този мач Берое събра актив от 16 точки, докато Етър е с 10.

ЕТЪР - БЕРОЕ 1:2
1:0 Бадара (20), 1:1 Kaрачанаков (38), 1:2 Камбуров (86-д)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
12 - Бадара се справи с Виданов и Динков, след което стреля от малък ъгъл, но неточно в аут.
20 -  ГОООЛ ЗА ЕТЪР! Бадара засече с глава центриране на Димо Атанасов и откри резултата.
27 -
 Мартин Райнов стреля от въздуха, но топката срещна дясната греда на вратата на Христо Иванов.
38 -
 ГОООЛ ЗА БЕРОЕ! При атака на Берое топката бе отбита от отбраната на Етър и попадна в Карачанаков, който от десетина метра намери долния ляв ъгъл зад Христо Иванов.
45+1 - Край на първата част!
------------------------------
46 - Начало на второто полувреме!
53 -
 Виданов остана сам срещу Христов Иванов, но пропусна да се разпише. След това при добавката Матеус Леони стреля с глава, но в тялото на Виданов.
70 -
 Иван Стоянов беше изведен зад отбраната на Берое, шутира, но Перниш изби.
85 - Дузпа за Берое! Ивайлов извърши фаул срещу Еуженио и главният съдия посочи бялата точка.
86 -
 ГОООЛ ЗА БЕРОЕ! Камбуров е точен от бялата точка!
90+5 - Kрай на мача!

Състави:

Свързано изображениеЕтър: 1. Христо Иванов , 25. Сашо Александров, 20. Яни Пехливанов, 4. Иван Скерлев, 14. Веселин Минев (88Петков), 88. Йордан Апостолов , 30. Димо Атанасов , 5. Георги Сърмов  (71Ивайлов ), 70. Иван Вълчанов (46Руменов), 73. Иван Стоянов, 89. Самб Бадара
Резерви: 12.Кирил Акалски, 8.Румен Руменов, 16.Пламен Гълъбов, 17.Чавдар Ивайлов, 6.Джихат Кямил, 9.Иван Петков, 20.Тодор Колев
Треньор: Станислав Генчев

Резултат с изображениеБерое: 12. Душан Перниш, 3. Милен Желев , 5. Павел Виданов , 15. Георги Динков , 20. Матеус Леони (90+1Пенев), 4. Кохей Като  (89Хаджиев), 7. Мартин Райнов , 71. Антон Карачанаков  (73Фирцулеску), 8. Карлос Охене, 77. Педро Еуженио, 9. Мартин Камбуров
Резерви: 1.Михаил Михайлов, 28.Веселин Пенев, 26.Камен Хаджиев, 6.Иван Иванов, 11.Драгош Фирцулеску, 23.Борислав Цонев, 21.Серджиу Негруц
Треньор: Александър Томаш

Велико Търново, "Ивайло"
Съдия: Ангел Баялцалиев

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация