Берое и Верея завършиха 0:0 в първото за сезона дерби на Стара Загора. Началото на втория мач от програмата на първия кръг в елитната Първа лига се забави с около половин час заради проблеми с осветлението на стадиона.

Любопитното преди сблъсъка бе, че досегашният наставник на Верея Александър Томаш вече е начело на градския съперник, а бившият на Берое - Илиан Илиев, водеше днешния им опонент.

Срещата не предложи кой знае колко голови положения и напълно заслужено отборите си разделиха по точка. Футболистите на двата тима разочароваха напълно феновете по трибуните и телевизионните екрани, като за цяло първо полувреме не отправиха нито един точен удар по посока на някоя от двете врати.

В началото на втората част съперниците си размениха по един точен удар в очертанията на вратите, но те не бяха заплаха за гол. В 79-ата минута гостите останаха в намален състав, след като Мирослав Енчев си изкара глупав втори жълт картон за симулация.

Най-чистото положение за гол пък дойде в 88-ата минута, когато Берое пропусна да грабне трите точки. Топката бе центрирана от фаул, а вратарят Аргилашки я боксира и тя срещна главата на Георги Динков. След това кълбото кацна на напречната греда и накрая се озова в ръцете на Аргилашки.

До края на мача съперниците не си вкараха гол и спечелиха по една точка за старт на сезона.

БЕРОЕ - ВЕРЕЯ 0:0

Берое<br />(Стара Загора)Берое: 12.Душан Перниш, 2.Павел Виданов, 3.Милен Желев, 4.Кохей Като , 7.Мартин Райнов, 10.Борислав Цонев , 11.Драгош Фиртулеску (5721.Серджиу Негрут), 15.Георги Динков , 28.Веселин Пенев (8820.Матеус Леони), 77.Педро Еуженио , 91.Ерик Почански (8327.Денислав Станчев)
Резерви: 1.Михаил Михайлов, 5.Асен Георгиев, 13.Емин Ахмед, 20.Матеус Леони, 21.Серджиу Негрут, 26.Камен Хаджиев, 27.Денислав Станчев
Треньор: Александър Томаш

Резултат с изображение за верея фкВерея: Верея: 96.Георги Аргилашки, 21.Здравко Илиев, 15.Костадин Слаев, 33.Мирослав Енчев , 4.Селим Бен Джемиа , 20.Венцислав Бенгюзов (7216.Петър Витанов), 10.Елиаш Да Силва (649.Меди Фенуш), 7.Георги Андонов, 8.Oсман Балде, 26.Селим Керкар , 17.Валери Домовчийски (8323.Илия Мунин)
Резерви: 1.Пламен Колев, 23.Илия Мунин, 16.Петър Витанов, 14.Еркебулан Нургалиев, 9.Меди Фенуш, 11.Илиян Йорданов, 18.Янислав Иванов
Треньор: Илиан Илиев

Стара Загора, стадион: "Берое"
Съдия: Георги Кабаков

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Първа лига - трансфери и подготовка
Първа лига, сезон 2017/2018 - телевизионна програма

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
5 - Срещата върви мудно и с подчертани защитни действия и на двата тима
10 - Бърза атака на Берое премина през новото попълнение Педро Еуженио, който опита да изведе Ерик Почански, но той беше изпреварен от вратаря Аргилашки
21 - Финт на Драгош Фиртулеску срещу Костадин Слаев и неточен удар
30 - Всички прожектори на стадиона вече работят
31 - След контраатака на Верея удар на Домовчийски от близка дистанция бе блокиран от бранител на Берое
44 - Елиаш изведе Здравко Илиев, след чийто удар от удобна позиция топката мина над вратата
45 - Край на първата част, завършила без точен удар!
..............................................
46 - Начало на второто полувреме!
53 - Костадин Слаев от Верея отправи първия точен удар от началото на мача, но топката рикошира в играч на Берое и вратарят Душан Перниш я хвана без проблем
58 - Първи точен удар в мача и за Берое след игра с глава на Павел Виданов, който обаче прати топката в обсега на вратаря Аргилашки
68 - Далечен и неточен удар на Кохей Като от домакините
75 - Скучен футбол между двата тима без положения за гол
79 - Мирослав Енчев си изкарва глупав втори жълт картон за симулация и остави Верея с човек по-малко
82 - Негрут изведе триково Педро Еуженио, който обаче се подхлъзна отправи слаб удар
88 - ГРЕДА на сметката на Берое! Топката бе центрирана от фаул, Аргилашки я боксира и тя главата на Георги Динков, след което кацна на напречната греда
90+3 - Край на мача! Двата тима от Стара Загора започнаха сезона с по една точка.