ЦСКА изигра впечатляващ мач срещу Берое, в който победи с категоричното 6:0 и отново оглави класирането в Първа лига. Двубоят беше от 20-ия кръг и се състоя пред празните трибуни на стадион "Българска армия" заради наказанието на "червените". Публиката на ЦСКА ще се завърне за очаквания с голям интерес четвъртфинал за Купата на България срещу Лудогорец - в четвъртък от 17:30 часа.

Избраниците на Стамен Белчев загряха отлично за домакинството на шампионите, разбивайки Берое. "Червените" дори имаха възможност да стигнат до още по-изразителна победа.

След успеха ЦСКА събра 47 точки - с две пред Лудогорец, който утре от 17:30 часа гостува на Пирин в Благоевград.

Много силен мач срещу Берое направиха Фернандо Каранга и Кирил Десподов. Бразилецът блесна с хеттрик, след като талантът бе открил резултата. Интересното бе, че Десподов асистира и за трите попадения на Каранга, а след това точни бяха още Тиаго Родригес и Станислав Манолев, за да се стигне до крайното 6:0.

За мача днес Белчев остави Манолев на пейката. Националът, както и Рубен Пинто и Кевин Меркадо се включиха в игра през втората част. В началото "червените" позволиха на съперника си да отправи първия удар в срещата. Във втората минута Борислав Цонев обаче не затрудни Черниаускас, който улови изстрела му. Постепенно домакините взеха инициативата и атаките пред вратата на Берое се заредиха една след друга. До откриването на резултата се стигна в 11-ата минута. Каранга изведе отлично Десподов между Иван Иванов и Матеус Леони, които не можаха да го спрат, след което националът реализира в левия ъгъл на Душан Перниш с изстрел от границата на наказателното поле - 1:0. За Десподов това беше гол в четвърти пореден мач.

В 26-ата минута гостите можеха да изравнят, след като Мартин Камбуров беше изведен сам срещу Черниаускас, но страничният съдия маркира несъществуваща засада.

Малко преди почивката Каранга се развихри и с два гола доведе нещата до класическото 3:0. В 43-ата минута Тиаго Родригес подаде надясно към Десподов, който видя връхлитащия бразилец и му подаде на празна врата, а за тарана остана само да добута топката в мрежата на Берое. Във втората минута на добавеното време Антон Недялков центрира отляво, на далечната греда Десподов опита да вкара от воле, но прати топката право към Каранга, който отбеляза с гърди пред голлинията - 3:0.

В 52-ата голмайсторът на ЦСКА оформи хеттрика си. И този път Десподов подаде на Каранга, поднасяйки му топката на празна врата, при което за бразилеца само остана да подложи крак и отново да опъне мрежата зад Душан Перниш - 4:0.

Домакините продължиха да атакуват, като пропиляха няколко шансове, но все пак стигнаха до крайното 6:0. В 77-ата минута Тиаго Родригс също се разписа, след като получи пас отляво от Кевин Меркадо. При удара сбърка и Перниш, пускайки топката под плонжа си. В 88-ата пък Манолев премина като на парад през двама играчи на Берое и прокара топката покрай стража на гостите - 6:0.

След тежкото поражение Берое остава с 34 точки на четвъртото място.

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА

ПЪРВА ЛИГА, СЕЗОН 2017/2018 - ТЕЛЕВИЗИОННА ПРОГРАМА

КУПА НА БЪЛГАРИЯ - СЕЗОН 2017/2018

ЦСКА - БЕРОЕ 6:0
1:0 Кирил Десподов (11), 2:0 Фернандо Каранга (43), 3:0 Фернандо Каранга (45+2), 4:0 Фернандо Каранга (52), 5:0 Тиаго Родригес (77), 6:0 Станислав Манолев (88)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
2 -Удар на Борислав Цонев от дистанция след продължителна атака на Берое, Витаутас Черниаускас лови топката.
6 - Каранга получи подаване в наказателното поле на гостите, Иван Иванов изпревари и изчисти в корнер.
8 - Силен изстрел на Кристиян Малинов, топката рикошира в играч на Берое и излезе в корнер.
11  ГОООЛ! 1:0 за ЦСКА след гол на Кирил Десподов! Каранга се пребори за топката в половината на Берое и изведе отлично Десподов между Иван Иванов и Матеус Леони, които не можаха да го спрат, след което националът реализира в левия ъгъл на Душан Перниш с изстрел от границата на наказателното поле.
26 - Бърза атака за Берое завърши с извеждащо подаване на Карачанаков към Камбуров, който бе сам срещу вратаря на ЦСКА. Страничният рефер обаче вдигна засада. Камбуров получи жълт картон за оспорване на решението.
26 - От телевизионните повторения стана ясно, че Камбуров не бе в засада.
31 - Милен Желев върна топката към Перниш, който се засуети и Каранга успя да отправи удар с глава. Камен Хаджиев успя да изчисти пред голлинията.
43  ГОООЛ! Фернандо Каранга прави 2:0! Тиаго Родригес подаде надясно към Десподов, който видя връхлитащия Каранга и му подаде на празна врата, а за тарана остана само да добута топката в мрежата на Берое.
45 - Добавеното време е 1 минута.
45+2  ГОООЛ! Каранга с второ попадение - 3:0 за ЦСКА! Антон Недялков центрира отляво, на далечната греда Десподов опита да вкара от воле, но прати топката право към Каранга, който отбеляза с гърди пред голлинията.
45+3 - Край на първото полувреме.
-----------------------
46 - Начало на второто полувреме.
52  ГОООЛ! Каранга с хеттрик и ЦСКА вече води с 4:0! Отново Десподов асистира на тарана, поднасяйки му топката на празна врата, бразилецът само подложи крак и пак вкара.
55  Ново чисто положение се откри пред Каранга. Той изскочи сам срещу Перниш, който се хвърли в краката му и хвана топката.
58 - Перниш спаси удар на Десподов.
71 - Рубен Пинто се озова на добра позиция, но не успя да уцели вратата на гостите.
73 - Шанс за Берое. Георги Динков проби отляво, стигна до аутлинията, върна към дузпата на Цонев, който би в аут.
74  Черниаускас изби мощен изстрел на Негруц.
77  ГОООЛ! "Армейците" нокаутират гостите си - 5:0! Тиаго Родригес се разписа след пас отляво на Кевин Меркадо. При удара сбърка и Душан Перниш, пускайки топката под плонжа си.
82  ГРЕДА за гостите след далечен удар.
88  ГОООЛ! 6:0 за ЦСКА! Станислав Манолев също се разписа. Националът се промуши между двама защитници и прокара топката покрай Перниш, пращайки я в мрежата му.
90 - Добавеното време е 2 минути.
90+2 - Край на мача. ЦСКА разби Берое с 6:0.

ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас, 23.Александър Дюлгеров  (69  11.Станислав Манолев ), 25.Александър Барт, 5.Николай Бодуров, 3.Антон Недялков, 16.Раул Лое, 15.Кристиян Малинов (58  6.Рубен Пинто), 20.Тиаго Родригес , 17.Енрике Рафаел (75  7.Кевин Меркадо), 19.Кирил Десподов , 9.Фернандо Каранга
Резерви: 12.Георги Китанов, 11.Станислав Манолев, 4.Божидар Чорбаджийски, 6.Рубен Пинто, 7.Кевин Меркадо, 10.Густаво Кулма, 21.Кевин Кубемба
Треньор: Стамен Белчев

Берое<br />(Стара Загора)
БЕРОЕ: 12.Душан Перниш, 3.Милен Желев, 6.Иван Иванов, 26.Камен Хаджиев, 77.Педро Еуженио (68  13.Емин Ахмед), 7.Мартин Райнов , 8.Карлос Охене (57  21.Серджиу Негрут), 10.Борислав Цонев, 20.Матеус Леони (46  15.Георги Динков), 71.Антон Карачанаков, 9.Мартин Камбуров
Резерви: 22.Богомил Цинцарски, 5.Павел Виданов, 13.Емин Ахмед, 15.Георги Динков, 21.Серджиу Негрут, 24.Никола Гавов, 28.Веселин Пенев
Треньор: Александър Томаш

София, стадион "Българска армия"
Съдия: Ивайло Стоянов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна , опасна ситуация