Азербайджанският лидер Нефтчи Баку нанесе голям срамен удар на отбора на Александър Томаш - Берое. Заралии отстъпиха с 0:4 от непретенциозния си съперник в контролна среща, играна в Турция.

По този начин старозагорци претърпяха поражение за първи път през зимния си подготвителен лагер, като до момента от 3 срещи, имаха 2 равенства (1:1 с Астра Гюргево и Мезьокьовешд-Жори) и 1 победа с 4:1 срещу Ботев (Гълъбово).

Иначе в срещата Нефтчи Баку поведе още в 10-ата минута чрез Дарио Федерико, а 20 по-късно азерите водеха с 2:0, като бразилецът отново бе точен. В 39-ата минута много красив гол вкара Багали Дабо, а четвъртото попадение в 58-ата минута реализира Сплателас с прехвърлящ изстрел от 45 метра, който се отби в напречната греда, рикошира в плонжиралия Аргилашки и влетя в мрежата.. По-рано в двубоя вратарят спаси дузпа.

Така на Берое остана една последна контрола в Турция, която е на 30 януари. Тогава заралии играят с полския Заглебие Любин.

Стартов състав на Берое: Георги Аргилашки – Милен Желев, Иван Бандаловски, Никита Баранов, Александър Василев – Александър Цветков, Иван Минчев, Мартин Райнов – Мешка, Мартин Камбуров, Рубен Бригидо