"По никакъв начин не е обсъждано експулсирането на руски дипломати в партия ГЕРБ". Това обяви административният секретар на управляващата партия Цветомир Паунов по повод появилите се подобни информации в британски медии в ефира на Канал 3. 

"Само при установена заплаха за националната сигурност могат да се предприемат такива действия", категоричен бе Паунов.

"Появата на подобни новини показва, че ситуацията в Европа е много несигурна. Показва, че България трябва да води политика с много добра координация със страните от ЕС. И поради факта, че сме е председател на ЕС, ние можем да доведем до успокояване на подобни процеси”.

Той коментира и отношенията между Европейския съюз и Турция и в частност българските взаимоотношения.

Четете още: Таймс и Си Ен Ен твърдят: България също е сред 20-те страни, които ще гонят руски дипломати от понеделник заради Скрипал   

"Ние сме съседна на Република Турция и трябва да поддържаме добри отношения с нея. Също така и с останалите балкански държави. И нека изтъкнем личната заслуга на премиера Борисов, заради добрите му отношения, за недопускане на мигрантите”, допълни административният секретар на ГЕРБ и поясни, че освен за мигранти на предстоящата среща във Варна между Реджеп Ердоган и европейските лидери, ще се провеждат и разговори за търговските взаимоотношения.

Той не вярва, че България може да се превърне в заложник на трудните отношения между ЕС и Турция.

"Няма да бъдат лесни преговорите. Защото ние защитаваме интересите и на ЕС, и на България. Ние сме добри съседи с Турция и смятам, че подобни преговори трябва да се провдедат именно по време на българското председателство", допълни Паунов.

За репликите на президента Румен Радев той обяви:

"За съжаление той не се превърна в обединяващ президент. Той върви след събитията, а освен това се усеща и някаква ревност и завист към премиера. Още при самото начало на мандата си той дава заявка за свой политически проект. Това не се случвало при нито един друг президент. Това значи имаме, че подмяна на институционалността. Президентът, вместо да е обединител, се занимава с политическа риторика".