Невяна Владинова завърши на седмо място в индивидуалния многобой на турнира по художествена гимнастика на Олимпиадата. Българката се класира на финал и игра сред най-добрите.

Маргарита Мамун (Русия) е новата олимпийска шампионка. През целия сезон Бенгалския тигър, както я наричат феновете на художествената гимнастика, беше по-стабилна, а на Олимпиадата игра безупречно във финалния ден, събирайки 76.483 точки.

Трикратната световна шампионка Яна Кудрявцева остана втора със 75.608. Яна вървеше много добре, но допусна груба грешка на бухалки. Като цяло след счупването на крак в края на миналия сезон тя така и не успява да влезе в добър ритъм.

Русия си тръгва със златния и сребърния медали за трети път в историята. През 2004-а Алина Кабаева печели, а Ирина Чашчина е втора. На Игрите в Лондон победи Евгения Канаева (единствената двукратна олимпийска шампионка) и Дария Дмитриева.

Анна Ризатдинова (Украйна) се пребори за бронза.