ЦСКА постигна впечатляваща победа с 6:0 срещу Дунав (Русе) в последната си контрола от зимната подготовка. "Червените" демонстрираха класа срещу лидера в "Б" група, надделявайки по категоричен начин над селекцията на Веселин Великов.

В 18-ата минута Станислав Маламов даде преднина на домакините, а в 55-ата Момчил Цветанов удвои, след което се разписаха още Николай Цветков - на два пъти, Петър Витанов и Александър Александров.

Двубоят уж беше с приятелски характер, а изобилстваха грубости на играчи на Дунав срещу "армейците". На съдията Георги Кънчев му се наложи да покаже три червени картона - един за ЦСКА и два за русенци.

Мачът започна с минута мълчание в памет на легендарния Трифон Иванов, който вчера почина внезапно, покосен от масиран инфаркт. Всички по трибуните на стадион "Българска армия" станаха на крака и с ръкопляскания почетоха паметта на Туньо.

Още от началото "червените" започнаха да доминират срещу гостите от Русе. Момчил Цветанов пропусна да открие резултата, но в 14-ата минута това стори Станислав Маламов, който отбеляза с глава за 1:0. До почивката не падна нов гол, въпреки че домакините имаха още няколко добри ситуации. Русенци пък нито веднъж не застрашиха Стоян Колев.

Малко преди почивката съдията Георги Кънчев показа червени картони на Кирил Динчев от ЦСКА и Атанас Атанасов от Дунав. Защитникът на гостите влезе грубо в краката на Момчил Цветанов край тъчлинията, след което Динчев му се нахвърли. В 49-ата минута червен картон получи и Мирослав Будинов. Нападателят на Дунав удари без топка Божидар Чорбаджийски, но двата отбора продължиха да играят с по 11 човека след договорка на треньорските щабове.

През второто полувреме "армейците" се развихриха и бяха неудържими. В 55-ата минута Момчил Цветанов излезе сам срещу вратаря на гостите и вкара за 2:0. В 60-ата Николай Цветков покачи на 3:0. Маламов проби мощно отляво и подаде към Демона, за когото не остана нищо друго освен да отбележи.

В 68-ата минута Петър Витанов направи 4:0, реализирайки на празна врата, след като преди това топката се отби в гредата при удар на Борис Галчев.

В 72-ата Галчев се възползва от груба грешка на играч на Дунав, отне топката и подаде към Александър Александров, който реализира за 5:0. Само секунди след това резултатът набъбна на 6:0 след второ попадение на Николай Цветков.

По този начин ЦСКА загря за първия си официален мач за 2016 година - гостуването на Струмска слава (Радомир) следващата неделя (21 февруари).

ЦСКА - ДУНАВ (Русе) 6:0
1:0 Станислав Маламов (18), 2:0 Mомчил Цветанов (55), 3:0 Николай Цветков (60), 4:0 Петър Витанов (68), 5:0 Александър Александров (72), 6:0 Николай Цветков (73)

ЦСКА: Стоян Колев, Кирил Динчев, Божидар Чорбаджийски, Момчил Цветанов, Борис Галчев, Преслав Йорданов, Йордан Йорданов, Самир Аясс, Станислав Маламов, Виктор Райчер, Ангел Грънчов
Резерви: Анатолий Господинов, Ниолай Дичев, Александър Александров, Павел Головодов, Петър Витанов, Милане Кикарин, Николай Цветков, Васил Попов
Треньор: Христо Янев

ДУНАВ: Мартин Луков, Марио Петков, Мартин Ковачев, Петър Патев, Атанас Атанасов, Деян Димов, Ивайло Раденцов, Юлиян Ненов, Антон Огнянов, Георги Чакъров, Мирослав Будинов
Резерви: Радосвет Христов, Ангел Здравчев, Йордан Димитров, Николай Колев, Слави Читаков
Треньор: Веселин Великов