Юношеският национален отбор на България до 18 години и Израел завършиха 1:1 в първи мач от елитния кръг в квалификаците за Евро 2017. Финалният турнир е в Грузия през лятото.

Израелците поведоха първи. Абу Фани се разписа в 56-ата минута, а само секунди по-късно само късметът спаси нашите момчета след шут на Алмог в гредата. Отново същият футболист разтресе гредата в 77-ата.

В 84-ата минута получихме дузпа, след като Голан повали Калоян Кръстев в наказателното поле и испанският съдия посочи "бялата точка". С изпълнението на дузпата се нагърби Тонислав Йорданов, но пропусна.

В 86-ата за наш късмет защитникът на столичния Септември Петър Генчев изравни - 1:1.

В групата на "лъвовете", водени от селекционера Ангел Стойков, са още Босна и Херцеговина и Франция. По-рано днес домакините загубиха от балканците изненадващо с 0:2.

За финалите се класира само победителят в групата. През есента в Сливен в първия етап от пресявките България преодоля Португалия, Дания и Беларус.

В последните 9 години две наши селекции се класираха на европейско- през 2008-а в Чехия и през 2014-а в Унгария под ръководството съответно на Михаил Мадански и на Александър Димитров.

Израел - България 1:1

1:0 Абу Фани (56), 1:1 Петър Генчев (86);

Израел: Цур, Леви-капитан, Абу Ктифан, Арад, Голан, Халайла (65-Соломон), Махамид (78-Асефа), Алмог, Гурфинкел, Абу Фани (88-Ашкенази), Лако;
Треньор: Алон Хазан

България: Даниел Наумов-капитан, Петър Генчев, Петко Христов, Андреа Христов, Ангел Лясков, Ивайло Найденов, Георги Янев, Иван Тилев (61-Станислав Иванов), Георги Русев, Тонислав Йорданов (90-Светослав Ковачев), Калоян Кръстев (90-Васил Добрев).

Треньор: Ангел Стойков

Главен съдия: Хосе Мария Санчес Мартинес (Испания), асистенти: Раул Кабанеро (Испания), Мехди Рахмуни (Франция), четвърти съдия: Карим Абед (Франция);

Жълти картони: Голан, Алмог, Абу Ктифан, Гурфинкел (Израел);