ЦСКА победи с 2:0 Берое и на реванша от полуфиналите за Купата на България и напълно заслужено достигна битката за трофея. На 25 май на "Васил Левски" "червените" ще имат за съперник Монтана или Литекс.

Пред претъпканите трибуни на стадион "Българска армия" домакините стигнаха до успеха след голове на Преслав Йорданов още в 3-ата минута и на Николай Цветков-Демона в 41-ата. Tака след общ резултат 4:0 от двата мача отборът на Христо Янев е на финал. По този начин ЦСКА влиза в историята като първият отбор от "В" група, който достига до битката за трофея в турнира за Купата на България.

Очакваният с огромен интерес двубой беше посетен от около 16 хиляди зрители, които изпаднаха в делириум след последния съдийски сигнал. Преди битките с Берое по-голямата част от "червена" България не вярваше, че любимците им ще съумеят да продължат, тъй като спорът беше между отбор от "В" група и съперник от челото на "А" група. Футболистите с червени фланелки обаче се раздадоха докрай и сбъднаха мечтата на привържениците си - да видят ЦСКА на финала и Купата на България да бъде спечелена.

И тази вечер "армейците" демонстрираха далеч по-голяма класа и желание за успеха от играещите в елита Спас Делев и компания. Повечето положения бяха пред вратата на Илко Пиргов, който трябваше да вади топката от мрежата си още в 3-ата минута. Тогава Ангел Грънчов изчисти топката напред, след което Елиаш сгреши пред наказателното поле на Берое, Самир Аясс навлезе отляво и подаде към връхлитащия Преслав Йорданов, който с вътрешен фалц реализира в далечния горен ляв ъгъл на безпомощния Пиргов за 1:0, доставяйки неистова радост на "червена" България.

В 7-ата минута Иса изскочи сам срещу вратаря на домакините Анатоли Господинов, но реферите спряха головата атака на гостите с несъществуваща засада. В 33-ата стражът на "червените" се намеси решително и не позволи на Елиаш да засече топката във вратата му.

В края на първото полувреме натискът на ЦСКА се засили още повече и трудът на "армейците" беше възнаграден с втори гол. Николай Цветков - Демона окончателно отказа Берое, отбелязвайки за 2:0. Станислав Маламов преодоля Зехиров на левия фланг и центрира към далечната греда, където Веселин Пенев изпусна Цветков, който с десния крак отбеляза в близкия ляв ъгъл на Пиргов.

И след почивката домакините почти не позволиха на избраниците на Пламен Липенски да застрашат вратата на Господинов. Все пак Берое имаше отличен шанс за гол, който беше пропилян от резервата Станислав Костов. Бившият нападател на ЦСКА пропусна отблизо с глава в 58-ата минута, а до края най-запомнящото се беше гредата, която Борис Галчев удари в 83-ата минута при опит да прехвърли Пиргов.

Съперникът на "червените" на финала ще стане ясен утре след изиграването на реванша Литекс - Монтана, който е от 20:00 часа в Ловеч. Отборът на Емил Велев спечели първата среща на "Огоста" с 2:0.