ЦСКА победи Берое с 2:0 в първи полуфинал за Купата на България. "Червените", които са във "В" група, направиха за смях един от отборите, претендиращ до скоро дори за шампионската титла. Самир Аясс (5) и Борис Галчев (54) донесоха успеха на гостите от София, а реваншът на "Българска армия" е на 20 април от 20:00 часа. Двете попадения бяха най-малкото, с което Берое можеше да се отърве. Преслав Йорданов уцели греда, а столичани имаха още няколко голови положения.

Христо Янев изнесе професорска лекция на далеч по-опитния си колега Петър Хубчев, който така и не направи нищо, за да промени облика на отбора си. Берое игра слабо, не намери начин да преодолее "червената" тактика и логично загуби насред Стара Загора. Около 4000 фенове на ЦСКА застанаха зад любимците си и ликуваха на стадион "Берое". Десетина минути преди края феновете на домакините започнаха да си тръгват, показвайки отношението си към слабата игра на отбора.

През първото полувреме с добри изяви за ЦСКА се отчете Преслав Йорданов, който игра на целия фронт на атаката и създаде почти всички опасности за домакините. Галчев, Николай Цветков и Маламов също се включиха много успешно и му помагаха в атака. Не така стояха нещата в защита, където "червените" имаха проблеми. На обратния полюс бе играта на Берое - Спас Делев бе в постоянна засада, а Милисавлевич и Иса не успяха с нищо да застрашат отбраната на гостите. През втората част ЦСКА отново показа много умна и тактически зряла игра.

Петър Хубчев имаше проблеми преди двубоя, но почти всички бяха на линия за двубоя. В защита на мястото на наказания Веселин Пенев отляво титуляр излезе Георги Динков. В средата на терена започнаха Джоман и Том, които също имаха проблеми. По крилата действаха Милисавлевич и Делев, а напред в атака бе Исмаил Иса. Зад него титуляр излезе Елиаш, който също бе един от контузените в предишния мач с Левски.

Христо Янев заложи на младия Анатоли Господинов на вратата, въпреки че се очакваше опитният Стоян Колев да бъде титуляр. В защита отляво започна Милен Кикарин на мястото на Виктор Райчев. В средата на терена нямаше изненада - триото Аясс, Йордан Йорданов и Галчев. По крилата действаха Николай Цветков и Станислав Маламов, а напред бе Преслав Йорданов. Опитният Момчил Цветанов остана извън групата.

Още в 5-ата минута ЦСКА откри резултата. Преслав Йорданов малко нетипично поде атака отляво, центрира по земя, а Илко Пиргов изби топката. Тя попадна на крака на Аясс, който реализира без проблеми за 1:0. Последваха два бързи жълти картона за защитници на ЦСКА. В тези ситуации се видя много добре разликата в бързината на "червените" бранители, които изоставаха пред противниците си. В 15-ата минута съдиите спряха опасна атака на Исмаил Иса заради несъществуваща засада. Последва и дискусионен момент, в който Преслав Йорданов се откъсна в половината на Берое и падна. Нападателят претендираше за задържане от Владимир Зафиров, като страничният съдия сигнализира, че има нарушение. Главният съдия Цветан Кръстев обаче не маркира фаул. В 29-ата минута Анатоли Господинов изпревари Спас Делев при опасна атака на Берое. От тук до края на полувремето ЦСКА може да съжалява, че не поведе с по-изразителен резултат. В 34-ата минута Пиргов излезе, за да прекъсне голова атака на гостите. В 37-ата минута Преслав Йорданов уцели горната греда след центриране отдясно на Динчев. В 44-ата минута Маламов бе оставен абсолютно непокрит в наказателното поле, но стреля неточно с глава.

Второто полувреме започна като първото - ЦСКА вкара още един гол и поведе с 2:0. Станислав Маламов направи за смях национала Зехиров по лявото крило, провря топката между краката му и защитникът на Берое падна на земята. След това Маламов центрира с външен фалц и Борис Галчев заби топката с глава във вратата на старозагорци. Едва в 62-ата минута Иса имаше шанс за нещо интересно, но стреля над вратата. Христо Янев направи две бързи смени. Треньорът извади поуморения Николай Цветков и пусна младока Петър Витанов, а малко след това Милен Кикарин отстъпи мястото си на Виктор Райчев. Десетина минути преди края на двубоя феновете на Берое започнаха да напускат стадиона, а съдията даде 11 минути добавено време. В него домакините организираха една опасна атака, но Зехиров не успя да намери целта.

БЕРОЕ - ЦСКА 0:2
0:1 Самир Аясс (5), 0:2 Борис Галчев (54)

БЕРОЕ: 23.Илко Пиргов, 18.Атанас Зехиров, 6.Иво Иванов (капитан), 3.Владимир Зафиров jalt.jpg , 15.Георги Динков, 70.Том (56  smqna.jpg 8.Георги Сърмов),  27.Игор Джоман, 11.Неманя Милисавлевич, 77.Спас Делев (70  smqna.jpg 17.Педро Маркес), 21.Елиаш jalt.jpg (60  smqna.jpg 14.георги Божилов), 10.Исмаил Иса
Резерви: 22.Благой Макенджиев, 71.Илия Миланов, 24.Венцислав Василев, 8. Георги Сърмов, 14. Георги Божилов, 17.Педро Маркес, 9.Станислав Костов
Треньор: Петър Хубчев

ЦСКА: 1.Анатоли Господинов jalt.jpg , 3.Кирил Динчев, 4.Божидар Чорбаджийски jalt.jpg , 25.Ангел Грънчов, 17.Милен Кикарин jalt.jpg  (75  smqna.jpg 21.Виктор Райчев), 13.Йордан Йорданов, 8.Борис Галчев (капитан) , 14.Самир Аясс , 22.Николай Цветков (73  smqna.jpg 16.Петър Витанов), 20.Станислав Маламов (82  smqna.jpg 2.Васил Попов), 9.Преслав Йорданов
Резерви: 12.Стоян Колев, 21.Виктор Райчев, 10.Александър Александров, 11.Павел Головодов, 16.Петър Витанов, 2.Васил Попов, 24.Костадин Хазуров
Треньор: Христо Янев