Созопол победи един от основните претенденти за промоция в Първа лига Септември. В мач от 10-ия кръг на шампионата избраниците на Румен Димов се наложиха с 1:0 над гостите от София, водени от Николай Митов.

Домакините започнаха двубоя с летящ старт, след като успяха да поведат още в 4-ата минута. Попадението отбеляза Станимир Баев, който излезе очи в очи с вратаря и не сгреши за 1:0. При този резултат завърши и първата част.

Второто полувреме двата тима започнаха да водят битка основно в центъра на терена. В последните минути Кристиян Тафраджийски бе препънат в наказателното полe на гостите, но главният рефер подмина ситуацията. Последваха хаотични атаки на футболистите на Николай Митов, но защитата на Созопол се справи перфектно и запази резултата 1:0.

След успеха домакините са втори в класирането с 19 точки, като успяха да изпреварят Септември, който е четвърти с 18.