Вторият отбор на Лудогорец победи с 2:1 Локомотив (Горна Оряховица) в мач от 26 кръг на "Б" група. Успехът бе важен за домакините, които изскочиха от зоната на изпадащите. Загубата за гостите от Горна Оряховица обаче бе с цената на пропуснат шанс да се доближат до второто място, даващо право на участие на бараж за влизане в "А" група. Цветелин Чунчуков даде преднина на Лудогорец II още в 9-ата минута. Янаки Смирнов удвои резултата в 58-ата минута. Атанас Фиданин намали в 61-ата минута от дузпа. Осем минути преди края гостите от Горна Оряховица останаха в намален състав, след като Милен Желев получи червен картон.

"Б" ГРУПА - 26 КРЪГ

28 април 2016 г. (четвъртък), 17:00 часа
Септември (Симитли) - Созопол 0:3

0:1 Якуб Идризов (56), 0:2 Емануил Манев (62), 0:3 Емануил Манев (69)

Литекс II - Ботев (Гълъбово) 3:0
1:0 Иван Горанов (24), Бьорн Йонсен (56), 3:0 Александър Цветков (87)

Спартак (Плевен) - Оборище (Панагюрище) 2:0
за Спартак: Цветелин Радев и Преслав Антоно

Пирин (Разлог) - Локомотив (Мездра) 3:1

Дунав (Русе) - Добруджа 2:2
1:0 Бранимир Костадинов (17), 1:1 Християн Казаков (28), 2:1 Юлиан Ненов (75), 2:2 Владислав Узунов (82)

28 април 2016 г. (четвъртък), 19:00 часа
Верея - Банско 3:1

1:0 Амаду Сукуна (7), 2:0 Иван Винков (42), 3:0 Методи Костов (44), 3:1 Борислав Хазуров (71-дузпа)

29 април 2016 г. (петък), 17:00 часа
Нефтохимик - Поморие 1:1

0:1 Любомир Божинов (14), 1:1 Станислав Жеков (80)

30 април 2016 г. (събота), 17:00 часа
Лудогорец II - Локомотив (Горна Оряховица) 2:1

1:0 Чунчуков (9), 2:0 Янаки Смирнов (58), 2:1 Атанас Фиданин (61-дузпа)

Kласиране, програма, резултати и всичко за "Б" група - ТУК !!!