Лидерът в "Б" група Дунав се препъна у дома, завършвайки 2:2 с Добруджа в мач от 26-ия кръг. Двубоят се игра пред повече от 3000 зрители на Градския стадион в Русе.

Домакините поведоха в 17-ата минута. Тогава Атанас Атанасов пусна  дълго подаване към Мирослав Будинов. Таранът отклони топката към Бранимир Костадинов, който останал сам срещу противниковния страж Николай Банков вкара за 1:0.

След това играта се успокои, а от това се възползваха гостите от Добрич. След атака отдясно, Християн Казаков отклони топката от близката греда и тя изненада вратаря на „драконите“ Мартин Луков, влизайки в мрежата му за 1:1 в 28-ата минута.

* Снимка: Светослав Костадинов

До почивката капитанът на Дунав Диян Димов на два пъти бе близо до гола, но не успя да намери целта и резултатът остана непроменен.

Втората част започна с дунавски атаки. Диян Димов, Георги Чакъров и Мирослав Будинов обаче не успяха да намерят целта. От другата страна появилият се от резервната скамейка Владислав Узунов внесе свежест в действията на своя тим. Домакините обаче бяха отборът, който отбеляза нов гол. Само три минути след като се появи в игра Юлиан Ненов беше намерен непокрит отдясно и от малък ъгъл порази противниковата врата за 2:1 в 75-ата минута. В 82-ата равенството беше възстановено. Влади Узунов отбеляза за крайното 2:2 с изстрел от 20-ина метра.

Равенството не е много фатално за Дунав, който има солидна преднина на върха. Воденият от Веселин Великов тим има 59 точки, вторият Поморие е с 48 преди мача с Нефтохимик утре. Трети в "Б" група с 45 точки е Локомотив (Горна Оряховица), който в събота гостува на Лудогорец II. Добруджа е на 11-ото място с 29 точки.

В следващия кръг Дунав приема последния Септември (Симитли) - на 7 май от 18:00 часа.

ДУНАВ - ДОБРУДЖА 2:2
1:0 Бранимир Костадинов (17), 1:1 Християн Казаков (28), 2:1 Юлиан Ненов (75), 2:2 Владислав Узунов (82)

Дунав: Мартин Луков, Николай Парнаров, Мартин Ковачев, Петър Патев, Атанас Атанасов, Диян Димов, Светослав Читаков (ж.к.) (46 мин. - Ивайло Раденцов), Бранимир Костадинов (72 мин. - Юлиан Ненов), Антон Огнянов (59 мин. - Николай Колев), Георги Чакъров, Мирослав Будинов

Добруджа: Николай Банков, Владимир Айтов (53 мин. - Владислав Узунов), Георги Станчев (33 мин. - Георги Купенов), Даниел Граматиков (ж.к.), Костадин Ничев, Кристиян Димитров, Кристиян Петков (90 мин. - Александър Йовчев), Николай Минков, Петър Казаков, Тодор Георгиев, Християн Казаков

Kласиране, програма, резултати и всичко за "Б" група - ТУК !!!