Литекс взе само точка от гостуването на Септември (Симитли). Мачът от 22-ия кръг на "Б" група се игра на стадиона в село Крупник и завърши 1:1.

Играчите на Любослав Пенев надиграха коравия си съперник и създадоха достатъчно положения за гол, реализирането на които спокойно можеше да им осигури изразителен успех. Ловчалии удариха три греди, изпуснаха дузпа, а в края на мача техен гол бе отменен заради спорна засада. Два гола пък бяха отменени за тима на Септември (Симитли). При удар на Деян Христов топката се удари в напречната греда, а след това остави впечатление, че падна зад голлинията. Реферът обаче прецени, че гол няма. Във второто положение отново бе замесен Деян Христов, който вкара топката във вратата на Литекс, но попадението бе отменено заради спорна засада.

Домакините първи откриха резултата в 17-ата минута, когато Деян Христов бе точен от дузпа за 1:0. Литекс изравни 7 минути по-късно с попадение на Бьорн Маарс Йонсен. Центриране на Иван Горанов отляво беше отклонено с глава от Десподов към тарана и той изпревари вратаря - 1:1.

В 27-ата минута норвежецът засече с глава отдясно центриране на Диого, но нацели страничната греда.

В 55-ата Иван Горанов центрира на задна греда, Красимир Станоев върна топката в пенала към Йонсен, но нападателят с глава отново нямаше шанс и удари гредата. Последваха безуспешни опити за обстрел на Десподов и Шопов, а в 65-ата минута Литекс остана на терена с човек по-малко. Заради спречкване, при което играч домакините сериозно преигра, португалецът Диого Виана получи директен червен картон. Макар и в числено неравенство, гостите продължиха да имат териториален превес. В 69-ата минута с далечен шут Арсенио Нунеш уцели страничния стълб. В 73-ата Литекс получи право да изпълни наказателен удар, но вратарят Филип Димитров спаси удара от бялата точка на Иван Горанов.

Литекс не се отказа да гони победата до последните минути, а в 87-ата минута красиво попадение на Десподов при сглобката на гредите беше отменено след спорна засада, твърдят от ловешкия клуб.

В последната минута Христов от Септември удари напречната греда и топката тупна зад голлинията, а при добавката вратарят на Литекс Евгени Александров показа класа и спаси удара от близо на влезлия като резерва французин Коре.

Във временното класиране Литекс е девети с 27 точки, а Септември (Симитли) остава последен с 12. За "оранжевите" предстои гостуване на Монтана идната сряда. Първият полуфинал за Купата на България ще се състои на стадион "Огоста", а реваншът в Ловеч е на 21 април.

Съставът на Литекс: Евгени Александров, Александър Цветков, Пламен Гълъбов, Красимир Станоев, Иван Горанов, Петрус Бумал (54′ – Кристиян Малинов), Васил Шопов (68′ – Никола Колев), Диого Виана, Арсенио Нунеш, Кирил Десподов, Бьорн Йонсен (74′ – Милчо Ангелов)