Страхотната Цветана Пиронкова се класира за четвърфиналите на “Уимбълдън” след победа с 6:2, 6:3 над Винъс Уилямс. Нашето момиче победи петкратната шампионка със същия резултат и миналата година, но в четвъртфиналите. 23-годишната пловдивчанка е една от малкото състезателки, които имат положителен баланс срещу по-голямата сестра Уилямс – 3:1 успеха, като винаги я побеждава в надпревари за “Големия Шлем”.

Пиронкова предпочете да сервира първа и без проблем спечели гейма. Двете задържаха подаванията си до 3:2, когато нашето момиче направи първия пробив в мача при втория си опит. С отлично изигран сервис гейм тя направи 5:2, след което получи 3 сетбола при подаване на Винъс. Американта спаси два от тях, но Цвети бе безкомпромисна при третия.

untitled1_4.jpgВтория сет започна с гейм на нула в полза на 23-годишната пловдивчанка. Това бе петият пореден гейм в нейна полза. Винъс изравни, но Пиронкова направи 2:1, като отново не даде точка на опитната американка. Последва нов пробив за Цвети, която поведе с 3:1. Следващата част бе оспорвана и българката пропиля два геймбола, след което Уилямс стигна до точка за пробив и изравни намали до 2:3. С много самопожертвователна игра Пиронкова върна пробива, макар че губеше с 0:30 в началото – 4:2.

Седмият гейм на втория сет бе драматичен, като Цветана спаси три точки за пробив и пропиля 2 геймбола преди да спечели частта и да поведе с 5:2.

Винъс сервираше за оставане в мача и без особени проблеми направи 5:3. Пиронкова поведе с 40:0 и пропиля първия си мачбол, но при втория успя да затвори мача за час и 15 минути игра.

В четвъртфиналите Цвети ще играе срещу 21-годишната Петра Квитова, която заема рекордното за кариерата си осмо място в ранглистата. Чехкинята победи с категоричното 6:0, 6:2 Янина Викмайер по-рано днес.