Убедителният лидер в Югоизточната "В" група "Ботев" (Пловдив) записа впечатляващ успех със 7:0 срещу Свиленград. Мачът от 29-ия кръг се игра пред около 2500 фенове на "канарчетата" на стадион "Христо Ботев". С поредните си 2 гола за "канарчетата" се отчете Наско Курдов, който вече има 39 попадения на сметката си от началото на шампионата.

Избраниците на Костадин Видолов се развихриха през първото полувреме и на почивката водеха с категоричното 6:0.

Канонадата от попадения започна централният нападател Наско Курдов след великолепно изпълнение от около 17 метра, при което вратарят на гостите Паскалев не реагира, а само изгледа траекторията на топката до своята мрежа 1:0.

Само 4 минути по-късно страхотна атака на домакините завърши с центриране на десния защитник Емил Аргиров в малкото наказателно поле на Паскалев, където Светльо Асенов необезпокояван удвои - 2:0.

След гола "канарчетата" увеличиха оборотите и пред наказателното поле на Свиленград се заредиха интересни голови положения. В 20-ата минута падна може би най-красивият гол в срещата. Десетката на домакините Тодор Тимонов получи пас на около 20 метра от голлинията на Паскалев и в типичен стил, без подготовка, изстреля истински снаряд към вратата на гостите. Силно фалцирана, топката смени посоката на движение и остави вратаря на Свиленград за пореден път без възможност за реакция - 3:0.

До края на полувремето "жълто-черните" се забавляваха за удоволствие на своите фенове и отбелязаха с лекота още три попадения чрез Байрев, Светльо Асенов и Курдов. Емблематичен беше четвъртият гол в мача, дело на левия защитник Владимир Байрев, който се оказа и юбилеен номер 100 за "Ботев" от началото на първенството в Югоизточната "В" група.

През второто полувреме нивото на игра значително спадна и на терена не се случи нищо интересно до 80-ата минута, когато влезлият на смяна Илиан Христов отбеляза нестандартен гол с удар почти от аутлинията.

Това седмо поред попадение събуди от пролетната летаргия феновете по трибуните и те от своя страна си спретнаха подобаващо забавление в оставащите десетина минути до края на срещата.

Днешният успех е 28-и от от 29 изиграни мача до момента в първенството на Югоизток. "Ботев" е убедителен лидер с 85 точки, вторият Нефтохимик изостава с 27 от "канарчетата". Останалите срещи от кръга са утре.

ЮГОИЗТОЧНА "В" ГРУПА - 29 КРЪГ

От 16 април (събота)
"Ботев" (Пловдив) - Свиленград 7:0

На 17 април (неделя) от 17:00 часа
Димитровград - Габровница (Горно Сахране)
Чирпан - Загорец (Нова Загора)
"Левски" (Карлово) - Хеброс (Харманли)
Асеновец (Асеновград) - Тунджа (Ямбол)
Нефтохимик (Бургас) - Гигант (Съединение)
Розова долина (Казанлък) - Тунджа (село Ягода)
"Ботев" (Гълъбово) - Арда (Кърджали)
Стамболово - Марица (Пловдив) 0:3 служ.
Созопол - Родопа

Резултатите по кръгове: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28