Рилски спортист победи като гост Ямбол със 75:65 в последна среща от 23-ия кръг на НБЛ и запази шансовете си за четвъртото място в крайното класиране.

Иван Лилов бе най-резултатен за победителите с 16 точки, докато капитанът Александър Груев се отчете с 14 точки и 3 откраднати топки, а Богдан Боев и Александър Радоевич добавиха по 12 точки.

За домакините Станислав Говедаров завърши с 24 точки и 5 асистенции, докато Николай Върбанов вкара 14 точки.

След победата си Рилски спортист дели четвърта позиция с Евроинс Черно море, като и двата тима имат по 10 победи и 13 загуби, докато Ямбол е шести с 9 успеха и 14 поражения. В следващия кръг самоковци ще са домакини на Балкан, докато Ямбол гостува на Спартак (Плевен). /БЛИЦ