Манчестър Юнайтед обърна Уест Хям от 0:2 до 4:2  в мач от 31 кръг на Висшата лига, след като изоставаше с два гола на почивката. Три гола в мача паднаха от дузпи. Уейн Рууни се отчете с хеттрик за "червените дяволи", а българският нападател Димитър Бербатов се появи в игра като резерва.

"Чуковете" откриха резултата в 11-ата минута. Марк Ноубъл бе точен от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Патрис Евра, който спря атака на Карлтън Коул. 14 минути по-късно Ноубъл отново бе точен от бялата точка. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за нарушение на Неманя Видич срещу Карлтън Коул.

В началото на второто полувреме Сър Алекс Фъргюсън, който води тима от трибуните заради наказание, направи една промяна в състава си, като пусна Хавиер Ернандес на мястото на Патрис Евра. В 64-ата минута Димитър Берботов се появи в игра на мястото на Парк Джи Сунг. Ведната след това Уейн Рууни се разписа при директно изпълнение на пряк свободен удар

Двадесет минути преди края Бербатов проби по лявото крило и влезе в наказателното поле на Уест Хям. Ударът на българина от малък ъгъл бе избит от Робърт Грийн с крак в корнер. В 73-ата минута Уейн Рууни изравни резултата с диагонален удар в десния долен ъгъл на Грийн след асистенция на Антонио Валенсия.

Шест минути по-късно Рууни вкара третия си гол в мача, след като бе точен от дузпа. Наказателният удар бе присъден за игра с ръка на Матю Ъпсън, който спря пас на Фабио да Силва. Това е първият хеттрик на 25-годишния английски национал от 23 януари 2010 г., когато вкара четири гола за успеха с 4:0 над Хъл Сити.

В 84-ата минута Хавиер Ернандес вкара четвърти гол за Манчестър Юнайтед. Мексиканският нападател засече на празна врата ниско центриране на Райън Гигс. Уелският ветеран получи топката от Димитър Бербатов. Минута по-късно Уейн Рууни отстъпи мястото си на Луиш Нани.

Това бе третият пореден мач между Уест Хям и Манчестър Юнайтед на "Ъптън Парк", в който единият отбор вкарва 4 гола. На 5 декември 2009 г. "червените дяволи" спечелиха с 4:0, а 30 ноември 2010 г. "чуковете" също се наложиха с 4:0 в мач за Карлинг Къп.

Днешният успех даде на Юнайтед аванс от 8 точки пред Арсенал в класирането на Висшата лига. Уест Хям пък се смъкна под чертата на изпадащите с 32 точки./БЛИЦ

Уест Хям – Манчестър Юнайтед 2:4
1:0 Марк Ноубъл (11-дузпа), 2:0 Марк Ноубъл (25-дузпа), 2:1 Уейн Рууни (65), 2:2 Уейн Рууни (73), 2:3 Уейн Рууни (79-дузпа), 2:4 Хавиер Ернандес (84)

Уест Хям: 1.Робърт Грийн, 15.Матю Ъпсън, 22.Мануел да Коща, 36.Уейн Бридж, 37.Ларс Якобсен, 8.Скот Паркър, 11.Томас Хицълспергер, 16.Марк Ноубъл (83-34.Роби Кийн), 32.Гари О`Нийл (83-33.Виктор Обина), 9.Карлтън Коул (68-30.Фредерик Пикион), 21.Демба Ба

Манчестър Юнайтед: 29.Томас Кушчак, 20.Фабио Да Силва, 12.Крис Смолинг, 15.Неманя Видич, 3.Патрис Евра (46-14.Хавиер Ернандес), 16.Майкъл Карик, 13.Джи-Сунг Парк (64-9.Димитър Бербатов), 25.Антонио Валенсия, 11.Райън Гигс, 28.Дарън Гибсън, 10.Уейн Рууни (87-17.Нани)

Лондон, “Ъптън Парк”
Съдия: Мейсън
Жълти картони: Мануел да Коща (Уест Хям); Неманя Видич, Дарън Гибсън (Манчестър Юнайтед)

Манчестър Сити - Съндърланд (Диема)
Баланс: 119 мача, 55 победи за Манчестър Сити, 20 равенства, 44 победи за Съндърланд

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.