Спартак (Плевен) поднесе голямата изненада в 21-ия кръг на Националната Баскетболна Лига (НБЛ). Домакините победиха един от грандовете “Левски” с 89:74. “Сините” записаха второ поредно поражение, след като преди няколко дни загубиха финала за Купата на България от Лукойл Академик. За “Левски” не играха Прийст Лодърдейл и Арън Харпър.

Двубоят протече с надмощие на Спартак. Отборът на Тихомир Милев спечели съответно първата четвърт с 28:22 и втората с 18:13. На полувремето домакините имаха преднина от 11 точки за 46:55.

Третата четвърт стартира по-добре за "сините", които намалиха дефицита само на 5 точки след добри включвания на Стефан Георгиев и Георги Чековски за 41:46. Хриси Димитров и Илия Станков обаче увеличиха преднината в следващите минути до 12 точки. След третата четвърт Спартак вече имаше аванс от 13 за 68:55.

Столичани намалиха на 9 точки изоставането си в последната четвърт чрез Славейков и Кроу. Седем минути преди края американецът пропусна тройка при 61:70, а след това бе отсъдено техническо нарушение на Златин Георгиев. До края Спартак бе пълновластен господар на терена до финалната сирена, която дойде при резултат 89:74. /БЛИЦ