Българският национа Мартин Петров и Болтън се класираха за полуфиналите на ФА Къп за първи път от 11 години, след като се наложиха с 3:2 над Бирмингам като гост в оспорван мач.

Гостите на два пъти повеждаха в резултата, но домакините успяваха да изравнят. Носителят на Карлинг къп обаче не успя да отвърне на попадението на Чун Йон Ли в последната минута на редовното време.

Мартин Петров започна титуляр за Болтън и остана на терена до 90-ата минута, когато бе заменен от Матю Тейлър веднага след гола на корееца.

Йохан Елмандер откри резултата в 21-ата минута след асистенция Иван Класнич. 17 минути по-късно Камерън Джеръм изравни с удар от воле. Кевин Дейвис отново даде аванс на гостите. Той бе точен от дузпа в 66-ата минута, след като бе съборен в наказателното поле от Къртис Дейвис.

В 80-ата минутаКевин Филипс направи 2:2 от трудно положение с прехвърлящ удар извън наказателното поле. Десет минути по-късно Пол Робинсън хвърли дълъг пас към наказателното поле на Фостър, Кевин Дейвис игра с глава, топката отиде към Чун Йон Ли, който също с глава я прави във вратата на Бирмингам./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ФА КЪП, 1/4-ФИНАЛИ
От 12 март (събота)
0:1 Йохан Елмандер (21), 1:1 Камерън Джером (38), 1:2 Кевин Дейвис (66), 2:2 Кевин Филипс (80), 2:3 Чун Йон Ли (90)

На 12 март (събота)
19:15 часа Манчестър Юнайтед – Арсенал (Диема)
Баланс: 13 мача, 6 победи за Манчестър Юнайтед, 2 равенства, 5 победи за Арсенал