Удинезе разнищи Палермо като гост и спечели със 7:0 в мач от 27 кръг на Серия “А”. Това бе най-убедителната победа на “зебрите” в италианския елит далеч от “Фриули” и най-тежката загуба на сицилианците у дома. Досега Палермо имаше шест поражения с четири гола разлика на собствения си стадион.

Чилийският нападател Алексис Санчес вкара четири гола за Удинезе, а останалите три попадения бяха реализирани от италианския национал Антонио ди Натале. Ди Натале откри в 10-ата минута, а Санчес наниза две попадения в 19-ата и 28-ата.

Ди Натале отново се разписа в 41-ата минута, а чилиецът бе точен минута по-късно. Пет минути преди края на първото полувреме домакините останаха с човек по-малко заради втория жълт картон на Армин Бачинович.

Алексис Санчес вкара четвъртия си гол в мача в 48-ата минута. В 60-ата минута съставът на Палермо бе редуциран на 9 души, след като Матео Дармиан бе изгонен за нарушение в наказанелното поле. Антонио ди Натале бе точен при изпълнението на отстъдената дузпа.

Рома отново записа домакинска издънка и направи домакинско 2:2 с Парма, след като водеше с два гола на почивката. Валери Божинов не бе в групата на “дуковете” за мача. Франческо Тоти откри от дузпа в 19-ата минута, а Жуан удвои в 36-ата. Парма стигна до точката с два гола на Амаури в 74-ата и 79-ата минута. Гостите играха последните 10 минути на двубоя с 10 души заради червения картон на Пачи.

Фиорентина направи само 1:1 като гост на последния в класирането Бари. Домакините стигнаха до точката с гол на Абделкадер Гезал четири минути преди края. В битка на дъното Бреша изтърва аванс от два гола и направи 2:2 като домакин на Лече.

Каляри се наложи с 1:0 над претендента за участие в Шампионската лига Лацио след автогол на Андре Диаш пет минути преди почивката. С попадение на Луис Хименес от дузпа минута преди края Чезена победи Киево с 1:0./БЛИЦ

ИТАЛИЯ, СЕРИЯ "А" - 27 КРЪГ
От 26 февруари (събота)
Ювентус - Болоня 0:2
0:1 Марко Ди Вайо (49), 0:2 Марко Ди Вайо (66)

От 27 февруари (неделя)
Катания - Дженоа 2:1

0:1 Антонио Флоро Флорес (20), 1:1 Макси Лопес (52), 2:1 Гонсало Бергесио (56)

Бари - Фиорентина 1:1
0:1 Алберто Джилардино (21), 1:1 Абделкадер Гезал (86)

Бреша - Лече 2:2
1:0 Андреа Карачоло (17), 2:0 Давиде Дзоболи (18), 2:1 Даниеле Корвия (31), 2:2 Джани Мунари (70)

Каляри - Лацио 1:0
1:0 Андре Диаш (40-автогол)

Чезена - Киево 1:0
1:0 Луис Хименес (89-дузпа)

Палермо - Удинезе 0:7
0:1 Антонио ди Натале (10), 0:2 Алексис Санчес (19), 0:3 Алексис Санчес (28), 0:4 Антонио ди Натале (41), 0:5 Алексис Санчес (42), 0:6 Алексис Санчес (48), 0:7 Антонио ди Натале (60-дузпа)

Рома - Парма 2:2
1:0 Франческо Тоти (19-дузпа), 2:0 Жуан (36), 2:1 Амаури (74), 2:2 Амаури (79)

На 27 февруари (неделя) от 21:45 часа