С човек по-малко Нюкасъл удържа равенството 1:1 като домакин на Болтън в мач от 28 кръг на Висшата лига. Българският национал Мартин Петров започна като титуляр за гостите, а пет минути преди края отстъпи мястото си на Мат Тейлър.

Кевин Нолан откри резултата за “свраките” в 13-ата минута, когато с глава засече центриране на Шейк Тиоте. На няколко пъти Лиън Бест бе близо до второ попадение за Нюкасъл.

В 38-ата минута Даниел Стъридж изравни резултата. Това бе неговия четвърти гол за четири мача след преминаването му от Челси под наем. В 54-ата минута Райън Тейлър от домакините получи червен картон, но Болтън не успя да се възползва от предимството си.

Астън Вила записа убедителен успех с 4:1 над Блекбърн и облекчи положението си в долната половина на таблицата. Ашли Йънг откри с гол от дузпа в началото на второто полувреме. Последваха два бързи гола на Грант Хенли (автогол) и Стюърт Даунинг.

Никола Калинич върна едно попадение девет минути преди края, но ведната след това Йънг върна аванса от три гола на тима си. Българският национал Стилиян Петров бе резерва, но четвърт час преди края се появи в игра на мястото на Робер Пирес.

Уулвърхемптън се измъкна от зоната на изпадащите след успех с 4:0 над Блекпул. Матю Джарвис вкара ранен гол, а червеният картон на Дъдли Кембъл минута преди почивката облекчи работата на “вълците”. Джейми О`Хара удвои в 54-ата минута, Силван Ибанкс-Блейк вкара две попадения в последните 10 минути.

Джърмейн Бекфорд за първи път вкара два гола в един мач от Висшата лига, докато Евертън победи Съндърланд с 2:0. Успехът изкачи “карамелите” в горната половина на таблицата./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА - 28 КРЪГ

От 26 февруари (събота)
Астън Вила - Блекбърн 4:1
1:0 Ашли Йънг (49-дузпа), 2:0 Грант Ханли (62-автогол), 3:0 Стюърт Даунинг (64), 3:1 Никола Калинич (81), 4:1 Ашли Йънг (82)

Евертън - Съндърланд 2:0
1:0 Джърмейн Бекфорд (8), 2:0 Джърмейн Бекфорд (39)

Нюкасъл - Болтън 1:1
1:0 Кевин Нолан (13), 1:1 Даниел Стъридж (38)

Уигън - Манчестър Юнайтед 0:4
0:1 Хавиер Ернандес (17), 0:2 Хавиер Ернандес (74), 0:3 Уейн Рууни (84), 0:4 Фабио да Силва (87)

Уулвърхемптън - Блекпул 4:0
1:0 Матю Джарвис (3), 2:0 Джейми О`Хара (54), 3:0 Силван Ибанкс-Блейк (79), 4:0 Силван Ибанкс-Блейк (90)

Сток Сити - Уест Бромич (Нова Спорт)
Баланс: 123 мача, 55 победи за Сток Сити, 30 равенства, 38 победи за Уест Бромич