Лече постигна важна победа в битката си за оцеляване в Серия “А”, след като в мач от 26 кръг се наложи с 2:0 над Ювентус.

Домакините получиха предимство още в 12-ата минута, когато Джанлуиджи Буфон бе изгонен заради игра с ръце извън наказателното поле.

Лече се възползва от численото неравенство и в 32-ата минута откри резултата. Джамел Месба овладя на гърди пас на Джани Мунари и би между краката на Сторари.

Две минути след почивката Андреа Бертолачи удвои аванс на Лече. 20 минути преди края и домакините останаха с 10 души, след като Джузепе Вивес получи два жълти картона за две минути.

Успехът изкачи Лече на 15-о място и отдалечи тима на 5 точки от зоната на изпадащите. Ювентус е на шеста позиция с 41 точки./БЛИЦ