Манчестър Юнайтед направи поредна крачка към 19-ата шампионската титла в Англия, надделявайки с 2:1 срещу градския съперник Манчестър Сити. Победното попадение за "червените дяволи" реализира Уейн Рууни с уникално изпълнение. В 78-ата минута английският национал се разписа със задна ножица, донасяйки така важните три точки на тима си.

В 41-ата минута Нани откри резултата за "червените дяволи", а в 65-ата "гражданите" успяха да изравнят след малко куриозен гол. Резервата Един Джеко обстрелва Ван дер Сар, топката се отби в гърба на Давид Силва и влетя в мрежата на домакините.

Лидерът при голмайсторите във Висшата лига Димитър Бербатов изненадващо бе оставен на пейката от Сър Алекс Фъргюсън за днешното дерби. Митко се появи в игра в 67-ата минута, заменяйки Андерсон. Конкурентът му за голмайсторския приз - Карлос Тевес, беше титуляр за "гражданите" и остана на терена до последния съдийски сигнал. След като двамата днес не успяха да вкарат Бербо остана на върха в класацията с 19 попадения, а Тевес има 18.

След днешния успех Манчестър Юнайтед продължава да е едноличен лидер във Висшата лига. Бербо и компания вече имат 57 точки от 26 изиграни мача. Сити остана на 3-ото място с 49 от 27 двубоя. Вторият Арсенал е с 50, а от 17:00 часа му предстои домакинство на Уулвърхемптън. Както е известно, именно "вълците" нанесоха първото поражение за сезона на Манчестър Юнайтед, побеждавайки ги изненадващо с 2:1 в миналия кръг.

Избраниците на Роберто Манчини започнаха по-активно срещата и още в 4-ата минута можеха да поведат в резултата. Давид Силва бе изведен на отлична позиция от Тевес, но диагоналният удар на испанския халф премина на сантиметри покрай дясната греда, пазена от Ван дер Сар.

Последваха няколко корнера за домакините, от които не бе създадена голова опасност. Първото по-сериозно положение за "червените дяволи" дойде чак в 35-ата минута. Гигс напредна по лявото крило, центрира остро, а в наказателното поле на гостите Дарън Флетчър надскочи бранител и нанесе удар с глава, който бе уловен от Джо Харт.

Три минути след това "гражданите" имаха претенции за дузпа. Давид Силва стреля, но право в тялото на Евра. Испанецът настояваше съдията Андре Маринър да посочи бялата точка за игра с ръка на Евра, но от телевизионните повторения ясно се видя, че такава нямаше и претенциите на играча на Сити бяха неоснователни.

В оставащото време до края на полувремето "червените дяволи" вдигнаха оборотите и успяха да притиснат "гражданите" в собствената им половина. В 41-ата минута домакините откриха резултата чрез Нани. Португалецът бе изведен отлично от Райън Гигс, Пабло Сабалета не успя да го спре, и той прати топката в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Джо Харт - 1:0.

В 45-ата Андерсон падна в наказателното поле на гостите след сблъсък с Гарет Бари, но главният рефер Андре Маринър подмина претенциите му за дузпа.

Гостите отново започнаха по-активно второто полувреме и Давид Силва опита два удара, които обаче не създадоха проблеми за Ван дер Сар. В 61-ата минута Роберто Манчини пусна в игра Един Джеко. Смяната му се оказа много точна, тъй като само 5 минути след това "гражданите" изравниха, благодарение именно на босненския национал. Шон Райт-Филипс центрира отдясно към Джеко, който обстрелва Ван дер Сар, топката се отби в гърба на Давид Силва и влетя в мрежата на домакините - 1:1.

Секунди по-късно на терена се появи Димитър Бербатов, заменяйки Андерсон. Двата отбора продължиха да се атакуват, демонстрирайки огромно желание за стигане до ново попадение и грабване на трите точки. Трудът на "червените дяволи" беше възнаграден в 78-ата минута, когато Уейн Рууни вкара страхотен гол. След центриране на Нани от дясно английският национал засече топката със задна ножица, пращайки я в горния ъгъл на безпомощния Джо Харт - 2:1. /БЛИЦ

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - МАНЧЕСТЪР СИТИ 2:1
1:0 Нани (41), 1:1 Давид Силва (65), 2:1 Уейн Рууни (78)
МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД:
1.Едвин ван дер Сар, 22.Джон О`Шей, 15.Неманя Видич, 12.Крис Смолинг, 3.Патрис Евра, 18.Пол Скоулс (79-16.Майкъл Карик), 24.Дарън Флетчър, 8.Андерсон (67-9.Димитър Бербатов), 11.Райън Гигс, 17.Нани, 10.Уейн Рууни
Резерви: 34.Андерс Линдегаард, 6.Уес Браун, 21.Рафаел Да Силва, 16.Майкъл Карик, 7.Майкъл Оуен, 9.Димитър Бербатов, 14.Хавиер Ернандес
МАНЧЕСТЪР СИТИ:
25.Джо Харт, 2.Майка Ричардс, 4.Венсант Компани, 5.Пабло Сабалета, 13.Александър Коларов (52-8.Шон Райт-Филипс), 19.Джолиън Лескът, 7.Джеймс Милнър (61-10.Един Джеко), 18.Гарет Бари, 21.Давид Силва, 42.Яя Туре, 32.Карлос Тевес
Резерви: 1.Шей Гивън, 17.Джером Боатенг, 28.Коло Туре, 8.Шон Райт-Филипс, 24.Патрик Виейра, 10.Един Джеко, 27.Жо