Севиля и Малага направиха нулево равенство в андалусийското дерби на 22 кръг на Примера дивисион. С това реми и двата тима загубиха ценни точки за каузите си в шампионата.

След безлично първо полувреме, Севиля взе предимството през втората част. Въпреки това не успя да вкара гол заради пропуските на Алексис Руано и Фреди Кануте от чисти положения.

Точката от равенството изкачи севилци на седмо място в класирането, но те останаха на 6 точки от зоната, даваща право на участие в Лига Европа.

Малага остана на последното място в класирането и е на четири точки от спасителната зона. Директните конкуренти за оставане в елита – Леванте и Алмерия, записаха победи този кръг./БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 22 КРЪГ
От 5 февруари (събота)
1:0 Давид Лопес (16-дузпа), 2:0 Гаиска Токеро (28), 3:0 Фернандо Йоренте (73)

0:1 Кристиан Фернандес (14), 1:1 Саид Бутахар (40)

Хетафе – Депортиво (Ла Коруня) 4:1
1:0 Адриан Колунга (19), 2:0 Адриан Колунга (26), 3:0 Мику (44), 4:0 Педро Риос (57), 4:1 Рики (68-дузпа)

1:0 Марсело Силва (5), 2:0 Калу Уче (7), 3:0 Ернан Бернардейо (18), 3:1 Жоан Верду (34), 3:2 Алваро Васкес (49)

Осасуна – Майорка 1:1
1:0 Мигел Флано (8), 1:1 Гонсало Кастро (37)
0:1 Роха (48)
1:0 Меси (17), 2:0 Меси (28), 3:0 Меси (79)

От 6 февруари (неделя)

На 6 февруари (неделя)
20:00 часа Реал (Мадрид) – Реал Сосиедад (ТВ +)
Баланс: 127 мача, 70 победи за Реал (Мадрид), 33 равенства, 24 победи за Реал Сосиедад

22:00 часа Валенсия – Еркулес (ТВ +)
Баланс: 39 мача, 18 победи за Валенсия, 7 равенства, 14 победи за Еркулес

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Примера дивисион.