Шампионът на Испания Барселона разби у дома Малага с 4:1 в предпоследна среща от 19-ия кръг на Примера дивисион. Успехът е исторически за Барселона, защото за първи път тим от Примера приключва полусезона с 52 точки. Рекордно "каталунците" записаха 28-и мач без поражение и реализираха за историята цели 61 попадения за 19 кръга в Примера.

Лео Меси и компания си свършиха работата още през първото полувреме, след което се оттеглиха на почивка с класическа преднина от 3:0. Още от самото начало възпитаниците на Хосеп Гуардиола натиснаха, амбицирани след грешката на Реал (Мадрид) минути преди мача на „Камп Ноу”. В 8-ата минута Барса поведе след гол на Андрес Иниеста, който получи пас от Дани Алвеш и от границата на наказателното поле стреля, а ударът му срещна страничната греда, след което влетя в мрежата за 1:0. В 17-ата минута Шави със силен шут разтресе напречната греда. Минутка по-късно надмощието на домакините доведе и до второ попадение, дело на Давид Вия, който бе изведен с пас в коридор от Лионел Меси, след което мушна топката между краката на вратаря на гостите за 2:0. В 36-ата Иниеста бе изведен прекрасно сам срещу стража на Малага, но би в него, а при добавката Педро е сгреши и прати топката за трети път в мрежата – 3:0. До края на първата част "каталунците" изпуснаха още 2-3 чисти положения за гол.

След почивката Барса намали сериозно оборотите и в 68-ата минута гостите от Малага стигнаха до почетно попадение. То бе дело на Дуда, който изпълни по перфектен начин пряк свободен удар, прехвърли стената в близост до границата на наказателното поле и вкара за 3:1. В 74-ата минута пък бе забит и последния пирон в ковчега на Малага, след като Шави даде пас по конец за Давид Вия, който излязал сам срещу вратаря на гостите го матира за крайното 4:1.

С победата си Барса събра актив от 52 точки и вече има преднина от 4 на върха пред преследвача Реал (Мадрид), който сгреши при гостуването си на Алмерия и завърши 1:1. След загубата пък Малага остана на 16-а позиция във временното класиране с актив от 17 точки. /БЛИЦ

ИСПАНИЯ, ПРИМЕРА ДИВИСИОН - 19 КРЪГ
От 15 януари (събота)
Виляреал - Осасуна 4:2
1:0 Маркос Рубен (22), 1:1 Кристиан Вадош (48), 2:1 Кани (50), 3:1 Жоан Капдевила (65), 3:2 Хавиер Кайеха (71), 4:2 Хавиер Родригес (84)

Хетафе - Реал Сосиедад 0:4
0:1 Шаби Прието (9), 0:2 Антоан Гризман (32), 0:3 Микел Арунбуру (88), 0:4 Микел Арунбуру (89)

Сарагоса - Леванте 1:0
1:0 Габи Фернандес (45)

Спортинг (Хихон) - Еркулес 2:0
1:0 Давид Барал (1), 2:0 Начо Касес (29)

Атлетик (Билбао) - Расинг (Сантандер) 2:1
1:0 Хави Мартинес (7), 2:0 Икер Муниаин (10), 2:1 Иван Боладо (75)

Севиля - Еспаньол 1:2
0:1 Хосе Кайехон (41), 0:2 Хосе Кайехон (79), 1:2 Алваро Негредо (90+2)

От 16 януари (неделя)
Валенсия - Депортиво (Ла Коруня) 2:0
1:0 Жереми Матийо (78), 2:0 Пабло Ернандес (90)

Алмерия - Реал (Мадрид) 1:1
1:0 Уйоа (60), 1:1 Гранеро (75)

Барселона - Малага 4:1
1:0 Иниеста (8), 2:0 Вия (18), 3:0 Педро (36), 3:1 Дуда (68), 4:1 Вия (74)

На 17 януари (понеделник) от 22:00 часа
Атлетико (Мадрид) - Майорка (Филм+ "Булсатком")
Баланс: 26 мача, 10 победи за Атлетико (Мадрид), 6 равенства, 10 победи за Майорка