Баскетболният “Левски” победи Рилски спортист в Самоков със 73:70 в мач от 13-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ). Дебют за “сините” направи американецът Прийст Лодърдейл, а за домакините – Александър Радоевич. Американецът направи силен мач и завърши с 19 точки, а Радоевич едва ли ще запомни с добро дебюта си – само 2 точки. Двубоят продължи повече от 2 часа, въпреки че нямаше продължение. “Левски” водеше с двуцифрена преднина до последната част, но тогава самоковци намалиха изоставането си и в края мачът вървеше точка за точка. В последните секунди резултатът бе равен, но “сините” успяха да измъкнат успеха.

Прийст Лодърдейл бе най-резултатен за победителите с 19 точки, като освен това хвана и 7 борби. Арън Харпър добави 18 точки, а Джейсън Кроу остана с 13 точки и 8 асистенции.

За домакините много добре игра Владимир Мийович, който завърши с 22 точки. Иван Лилов се отчете с 20 точки, а Станислав Ваклинов добави 9 точки и 7 борби.

“Левски” поведе с 4:2, но серия от 5:0 за домакините им даде аванс от 7:5. Разликата се запази след размяна на три точки за двата отбора, но тогава самоковци вкараха 7 точки поред и дръпнаха със 17:8. До края на първата част “Левски” все пак успя да намали изоставането си. Така след десет минути игра Рилски спортист водеше с 19:14.

През втората част "Левски" заигра много силно в защита. „Сините" почти не даваха шанс на съперника си, а домакините бележеха много трудно. Гостите първо направиха серия от 8:0, която им даде отново аванс след началото на мача при 24:21. Станислав Ваклинов върна две точки за домакините, но пък Арън Харпър и особено Прийст Лодърдейл се разиграха и “Левски” започна да трупа аванс. „Сините" направиха нова серия, този път от 12:0 и преднината им стана двуцифрена – 36:23. В оставащите минути до края на полувремето домакините не успяха да смъкнат изоставането си под 10 точки, а тройка на Иван Лилов фиксира резултат от 29:40 за гостите след 20 минути игра.

“Левски” започна вихрено второто полувреме и набързо увеличи преднината си. „Сините" стартираха със серия от 9:2 и разликата стигна 18 точки при 49:31. След 30 минути гостите водеха с 57:44.

В началото на последната част “Левски” поддържаше двуцифрена преднина, но с кош на Владимир Мийович Рилски свали разликата на 8 точки. Лодърдейл върна двете точки, но тройка на домакините пак свали под 10. След това се размениха няколко коша, а с тройка на Лилов Рилски намали на 65:70, три минути преди края. За по 5 лични нарушения напуснаха Лодърдейл и Чековски. 02.44 минути преди кря Мийович вкара един наказателен удар за 66:70, след което в следващите две минути и двата отбора не вкараха нито точка. При атаката за Рилски Мийович отново се разписа за 68:70, 27 секунди преди края. 9 секунди преди края Доналд Коул добави една точка към аванса на “Левски”, а при оставащи 3 Лилов бе фаулиран. Той вкара и двата пъти и така резултатът стана 70:71. След това Джейсън Кроу вкара два наказателни удара, а в последната секунда Мийович опита отчаяна стрелба, но тя бе неуспешна – 73:70 за “Левски”.