Кошмарът на "Левски" и Литекс Жилина озори Челси в Англия, но в крайна сметка загуби с 1:2. "Сините" от Лондон не позволиха да се случи изненада и с попадения на Даниел Стъридж в 51-ата минута и на Флоран Малуда в 86-ата стигнаха до успеха. Преди това Бабатунде Бело бе открил за гостите в 19-ата минута.

Осигурилият си по-рано участие на 1/8-финалите Челси бе с променен състав за мача с Жилина, но въпреки това постигна петата си поредна победа и си гарантира първото място в Група "F".

Мениджърът Карло Анчелоти даде шанс за изява на голяма част от младоците в тима. На вратата италианският спец заложи на Рос Търнбул, а в защита пусна да играят Джефри Брума и Патрик ван Аанхолт. В халфовата линия пък титуляр бе Джошуа Макийчрън, а в атака започна Гаел Какута.

Жилина изненадващо поведе на "Стамфорд Бридж" в 19-ата минута, когато Бабатунде Бело се разписа след асистенция на Роберт Йеж. На почивката Челси изоставаше в резултата.

Избраниците на Карло Анчелоти вдигнаха оборотите в началото на второто полувреме и изравнителното попадение не закъсня. Вкара го Даниел Стъридж. В 51-ата минута Саломон Калу центрира в наказателното поле на гостите, където Стъридж засече топката и я прати в мрежата на Мартин Дубравка - 1:1.

В 61-ата удар на Дидие Дрогба се отби в напречната греда. Звездата на домакините нацели един от стълбовете на вратата на Жилина и в 71-ата минута.

В 86-ата минута Дрогба изведе отлично Флоран Малуда и той се разписа за крайното 2:1.

След петия си пореден успех "сините" от Лондон са убедителен лидер в Група "F" с пълен актив от 15 точки. Вторият Олимпик (Марсилия) има 9, като и двата отбора се класират на 1/8-финалите. Третият Спартак (Москва) е с 6 точки и ще играе в Лига Европа. На последното четвърто място без спечелена точка до момента е Жилина.

На 8 декември кошмарът на "Левски" и Литекс ще се опита да изкопчи нещо от Спартак. В същото време Челси ще гостува в Марсилия. /БЛИЦ

Челси - Жилина 2:1
0:1 Бело (19), 1:1 Даниел Стъридж (51), 2:1 Флоран Малуда (86)

cheklseaЧелси: 22.Рос Търнбул, 19.Пауло Ферейра, 43.Джефри Брума, 2.Бранислав Иванович, 38.Патрик ван Аанхолт,  7.Рамиреш, 46.Джошуа Макийчрън (90+2-52.Джейкъб Мелис), 15.Флоран Малуда, 23.Даниел Стъридж (74-39.Никола Анелка), 11.Дидие Дрогба, 44.Гаел Какута (46-21.Саломон Калу)

zilinaЖилина: 30.Мартин Дубравка, 2.Станислав Ангелович, 3.Марио Печалка, 15.Йозеф Пиачек, 5.Любомир Гулдан, 10.Томаш Майтан (85-21.Павол Полиачек), 44.Адмир Владавич (90-9.Емил Рилке), 28.Бабатунде Бело, 12.Роберт Йеж, 42.Роман Гергел, 14.Томаш Оравец (65-18.Момоду Сийсей)