Базел запази шансовете си да се класира на осминафиналите в Шампионската лига след минимална победа срещу ЧФР Клуж. Швейцарският тим се наложи у дома с 1:0, а единствения гол вкара Федерико Алмерарес в 16-ата минута.

Домакините, водени от Торстен Финк, бяха по-добрият отбор и заслужено взеха трите точки. Благодарение на тях Базел си гарантира поне третото място и участие в Лига Европа през пролетта. Швейцарците дори могат да изместят Рома от втората позиция, но за целта трябва да победят Байерн като гост и да разчитат ЧФР Клуж да надвие "вълците" в последния си мач.

Шакири пропусна първото добро положение за Базел, преди румънците да отвърнат с опасен изстрел звездата си Кулио. В 15-ата минута Самуел Инкоом центрира към Алмерарес и той засече топката във вратата на Нуно Кларо.в 25-ата минута голмайсторът изведе по перфектен начин Алекс Фрай и Базел можеше да поведе с 2:0, но ветеранът шутира слабо.

И след почивката Базел доминираше, а гостите пропуснаха най-добрата си възможност да изравнят в 73-ата минута, когато Саша Беланович прати топката с глава в аут./БЛИЦ

Базел - ЧФР Клуж 1:0
1:0 Федерико Алмерарес (15)

bazelБазел: 1.Франко Констансо, 22.Самуел Инкоом, 19.Давид Абрахам, 20.Бехранг Сафари, 17.Чедран Шакири (87-34.Гранит Чака), 10.Жил Япи-Япо, 28.Бег Ферати, 24.Кабрал, 30.Фуайо Тембо (89-32.Рето Дзани), 15.Федерико Алмерарес, 13.Александър Фрай (90+2-4.Чагдаш Атан)

cluj
ЧФР Клуж : 1.Нуно Кларо, 2.Тони, 20.Каду, 11.Томас Коста, 13.Фелипе Пиколо, 24.Йонуц Рада, 19.Хаун Емануел Кулио (74-99.Фердинандо Сфорцини), 8.Доминик Кивуву, 23.Лео Велосо (58-28.Еманюел Коне), 9.Ласина Траоре (46-32.Саша Биеланович), 16.Рафаел Бащош