Милан записа успех като гост с 2:0 над Оксер и е сигурен участник на 1/8-финалите в Шампионската лига.

В герой за "росонерите" отново се превърна Златан Ибрахимович. Шведският нападател откри резултата на "Абе Дешан" в 64-ата минута след колективна грешка на бранителите на френския тим. Така Ибра вкара за Милан в четвърти пореден мач във всички турнири, а от началото на сезона има 11 попадения.

Появилият се на смяна Роналдиньо подпечата победата на "росонерите" с първия си гол от началото на сезона. Бразилецът оформи крайното 2:0 за Милан в 91-ата минута, когато получи топката от сънародника си Робиньо и с техничен удар я прати покрай Оливие Сорен.

Така Милан събра 8 точки и е недостижим на второто място в Група "G". На 8 декември "росонерите" приемат Аякс, който е на третата позиция с 4 точки. На 1/8-финалите от тази група продължава и Реал (Мадрид), който е с 13 точки. /БЛИЦ

Оксер - Милан 0:2
0:1 Златан Ибрахимович (64), 0:2 Роналдиньо (90+1)

okserОксер:
1.Оливие Сорен, 2.Седрик Енгбар (59-7.Камел Шафни), 4.Стефан Грихтинг, 6.Адама Кулибали, 5.Дариуш Дудка, 14.Денис Олиеч, 17.Беноа Педрети, 18.Роа Конту (82-27.Ален Траоре), 9.Валтер Бирса, 15.Фредерик Самаритано (65-11.Жулиен Керсиа), 29.Делвин Ндинга

milanМилан: 32.Кристиан Абиати, 20.Игнацио Абате, 13.Алесандро Неста, 33.Тиаго Силва, 19.Джанлука Дзамброта, 16.Матийо Фламини, 23.Масимо Амброзини, 8.Дженаро Гатузо (90+2-14.Родни Страсер), 10.Кларънс Зеедорф (76-27.Кевин-Принс Боатенг), 11.Златан Ибрахимович (85-80.Роналдиньо), 70.Робиньо